X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem

Krzysztof Ptak - emocje i wolność w filmie

Ostatnia aktualizacja: 26.08.2016 22:49
- W robieniu zdjęć do filmu ważne jest myślenie o całości. Nie sztuką jest zrobić ładne zdjęcia, ale chodzi o to, by służyły one opowieści - mówił w archiwalnym nagraniu znakomity operator, Krzysztof Ptak.
Audio
  • Krzysztof Ptak o tajnikach pracy operatora filmowego (Eureka - kultura i nauka/Jedynka)
Krzysztof Ptak
Krzysztof PtakFoto: PAP/Leszek Szymański

Jeden z najwybitniejszych polskich operatorów zmarł 19 sierpnia w wieku 62 lat. Był autorem zdjęć do filmów: "Dom zły", "Edi", "Mój Nikifor", "Papusza", "Jasminum", "Widzę", "Pornografia" czy "300 mil do nieba", zdobywcą siedmiu nagród filmowych Orłów, dwóch Złotych Lwów.

- Mając propozycję pracy nad filmem najpierw czytam scenariusz, ważne jest dla mnie nazwisko reżysera, bo lubię, by był to ciekawy człowiek. Kiedy film mnie zainteresuje, wówczas zagłębiam się w temat i staram się znaleźć swój sposób fotografii - opowiadał operator w wywiadzie, którego udzielił Joannie Sławińskiej we wrześniu 2013 roku na Festiwalu Filmowym w Gdyni.

W programie mówiliśmy o tym, jak brzydkie zdjęcia mogą być jednocześnie ładne i służyć filmowi, jaki efekt można osiągnąć dzięki kręceniu kamerą z ręki. Który polski reżyser lubi kadry "z punktu widzenia Pana Boga"? O tym również w nagraniu audycji.

***

Tytuł audycji: Eureka – kultura i nauka

Prowadzą: Joanna Sławińska

Data emisji: 26.08.2016

Godzina emisji: 20.30

sm/tj

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

Tegoroczny Festiwal Filmowy w Gdyni odmieni polskie kino?

Ostatnia aktualizacja: 23.08.2016 13:30
- Kino się odmładza. Dyktat w kinie przejmuje pokolenie urodzone w latach 70. i 80. Wystarczy popatrzeć na laureatów różnych festiwali Xawery Żuławski, Małgośka Szumowska, Bartek Konopka czy Łukasz Palkowski to są ludzie młodzi - mówi dr Anną Wróblewską rzeczniczka festiwalu.
rozwiń zwiń