X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem

Termomodernizacja i wymiana źródeł ciepła to priorytety programu Czyste Powietrze

Ostatnia aktualizacja: 13.09.2018 18:03
Program Czyste Powietrze, który ma poprawić jakość powietrza w Polsce, będzie realizowany przez 10 lat, do roku 2029, a jego budżet wyniesie 103 miliardy złotych.  
Audio
  • Anna Król wiceprezes Narodowego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej, z którą rozmawiała Sylwia Zadrożna - mówiła w radiowej Jedynce o programie Czyste Powietrze i o tym, kto może ubiegać się o pieniądze z tego programu antysmogowego.
Zdjęcie ilustracyjne
Zdjęcie ilustracyjneFoto: Pixabay

Jak powiedziała w radiowej Jedynce Anna Król wiceprezes Narodowego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej, z którą rozmawiała Sylwia Zadrożna - program jest długoterminowy a umowy można zawierać przez 10 lat. Skierowany -dodała - został głównie do osób fizycznych, czyli właścicieli i współwłaścicieli jednorodzinnych budynków mieszkalnych.

Co do wymiany?

Program obejmie około 3 milionów budynków istniejących i około miliona nowo budowanych, a pieniądze zostaną przeznaczane w szczególności na termomodernizację oraz wymianę źródeł ciepła.

W tym wypadku można zaliczyć zakup i montaż mikro instalacji fotowoltaicznej i kolektorów słonecznych, które mogą zostać dofinansowane do 100 proc. (wyłącznie w formie pożyczki) oraz w przypadku budynków istniejących prace dotyczące zmniejszenia energochłonności budynku (ocieplenie ścian, wymiana okien i drzwi, modernizacja instalacji centralnego ogrzewania i ciepłej wody użytkowej.

Mniej zamożni dostaną więcej

Dotacje będą udzielane według kryterium dochodowego, najmniej zamożni mogą liczyć na 90 procent, a najbardziej zamożni na 30 procent wsparcia. Nabór wniosków rozpocznie się jeszcze we wrześniu.

Sylwia Zadrożna, ak, NRG

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

Smog nad Polską nadal groźny. Wysokie zanieczyszczenie powietrza utrzyma się także dziś

Ostatnia aktualizacja: 10.01.2017 13:47
Najnowsze dane ze stacji pomiarowych pokazują wysokie stężenia zanieczyszczeń w powietrzu na Śląsku i w centralnej Polsce. W Rybniku dobowa norma pyłu PM10 została przekroczona 16 razy. W Zabrzu 14.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Polska skarży dyrektywę UE o jakości powietrza. "Te regulacje blokują rozwój gospodarczy"

Ostatnia aktualizacja: 06.04.2017 17:54
Polska zaskarżyła do unijnego Trybunału Sprawiedliwości przepisy dotyczące nowych limitów emisji szkodliwych substancji, które zanieczyszczają powietrze. Skarga przygotowana przez resort środowiska dotyczy przepisów ustanawiających maksymalne limity emisji dwutlenku siarki, cząstek stałych i tlenków azotu. O sprawie mówił w Polskim Radiu 24 ekspert rynku paliw Andrzej Szczęśniak.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Wojewódzkie fundusze ochrony środowiska źle gospodarują pieniędzmi na inwestycje proekologiczne

Ostatnia aktualizacja: 06.06.2018 15:09
Wojewódzkie fundusze ochrony środowiska nie w pełni efektywnie wykorzystują pieniądze, które mają do dyspozycji - ocenia Najwyższa Izba Kontroli w komunikacie o wynikach kontroli działalności wojewódzkich funduszy ochrony środowiska i gospodarki wodnej.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Raport o smogu. Na południu najgorzej

Ostatnia aktualizacja: 11.09.2018 09:15
Polska jest czarnym punktem na mapie Europy jeśli chodzi o zanieczyszczenia powietrza - poinformował prezes NIK Krzysztof Kwiatkowski, prezentując raport Izby. Zaznaczył, że sytuacja na tle UE nie poprawiła się od poprzedniej kontroli z 2014 r.
rozwiń zwiń

Czytaj także

103 mld złotych przez 12 lat na Czyste Powietrze

Ostatnia aktualizacja: 11.09.2018 12:00
Jesteśmy gotowi do startu programu Czyste Powietrze, nabór ruszy w drugiej połowie września, to ustalony termin – poinformowała wiceprezes NFOŚiGW Anna Król. 
rozwiń zwiń