X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem

Ubezpieczenie zdrowotne. Uważaj, co podpisujesz

Ostatnia aktualizacja: 01.07.2016 16:10
Mieszkający w małej miejscowości pod Końskimi pan Marek czuje się oszukany przez ubezpieczyciela. Dwa lata temu wziął kredyt, a wraz z nim podpisał umowę ubezpieczenia. W razie choroby lub śmierci towarzystwo ubezpieczeniowe miało spłacić jego dług. Jednak, kiedy po roku dostał zawału, ubezpieczyciel stwierdził, że polisa tego nie obejmuje.
Audio
  • Ubezpieczenie zdrowotne. Uważaj, co podpisujesz (Jest sprawa/Jedynka)
Pan Marek czuje się oszukany przez ubezpieczyciela
Pan Marek czuje się oszukany przez ubezpieczycielaFoto: Mariusz Pieśniewski/Polskie Radio

Pan Marek nie spodziewał się takiego obrotu sprawy. Gdy brał kredyt już w siedzibie banku wręczono mu do podpisu umowę ubezpieczenia. Miała go i bank chronić przed sytuacją problemów zdrowotnych lub jego śmierci, kiedy nie mógłby spłacić swojego długu. Tymczasem w odpowiedzi na jego roszczenia ubezpieczyciel odpowiedział, że nie podlega ubezpieczeniu schorzenie, które miało miejsce już w trakcie zawierania ubezpieczenia. Wskazano tu na nadciśnienie, na które pan Marek brał leki już wcześniej. On uważa jednak, że powodem jego zawału było przesłuchanie przez policję w innej sprawie cywilnej. Bardzo się zdenerwował i dlatego doszło do uszkodzenia serca.

Przedstawiciel towarzystwa ubezpieczeniowego w przesłanym oświadczeniu napisał, że klienci przed przystąpieniem do ubezpieczenia są informowani, że zgodnie z Warunkami Ubezpieczenia ochroną objęte są tylko te zdarzenia, które zaistniały w okresie ubezpieczenia. W oświadczeniu czytamy też, że jeśli z pozyskanej przez towarzystwo dokumentacji medycznej wynika wprost, że w momencie podpisywania tego wniosku schorzenie było już zdiagnozowane i leczone, jest to okoliczność wyłączająca odpowiedzialność firmy.

Reportaż "Puste ubezpieczenie" jest efektem współpracy radiowej Jedynki z "Super Expressem". Sprawę opisuje również dzisiejszy dziennik.

***

Autor reportażu:  Mariusz Pieśniewski

Data emisji: 24.06.2016

Godzina emisji: 15.30

tj/gsTen artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak