Ewa Farna zmierzyła się z wielkim przebojem Urszuli

Ostatnia aktualizacja: 04.07.2016 12:44
- Czasem razem pracujemy i udało mi się ją namówić na nagranie coveru utworu "Dmuchawce, latawce, wiatr". Czesi zaaranżowali go troszkę inaczej. Brzmi to może trochę bardziej folkowo, ale też świeżo - mówi Marek Dutkiewicz.
Audio
  • Marek Dutkiewicz o nowych wersjach swoich piosenek śpiewanych przez Ewę Farne i De Mono, a także audiobooku, który czyta (Muzyczna Jedynka)
- Ewa Farna zbytnio się nie wzbraniała przed przyjęciem mojej propozycji - mówi Marek Dutkiewicz (na zdjęciu Ewa Farna z Bogdanem Sawickim i Karoliną Rożej)
- Ewa Farna zbytnio się nie wzbraniała przed przyjęciem mojej propozycji - mówi Marek Dutkiewicz (na zdjęciu Ewa Farna z Bogdanem Sawickim i Karoliną Rożej)Foto: Sebastian Gołos/Polskie Radio

Gość "Lata z Radiem Extra" jest autorem słów piosenki "Dmuchawce, latawce, wiatr". Podobnie jak wielu innych przebojów, które nucą kolejne pokolenia Polaków - w tym "Chodź, pomaluj mój świat" grupy 2 plus 1. Ostatnio po ten repertuar postanowił sięgnąć zespół De Mono. - Przypomnę, że Andrzej Krzywy cała lata śpiewał w zespole Daab i był nieomal prekursorem reggae na polskim gruncie. I właśnie w tę stronę poszała aranżacja tej piosenki. Może to nieco zaskakiwać, choć uważam tę wersję za jedną z najciekawszych, jakie powstały - podkreśla Marek Dutkiewicz.

Marek Dutkiewicz Marek Dutkiewicz

Zarówno Ewa Farna, jak i De Mono biorą udział w tegorocznej trasie Lata z Radiem.

Ilu przeróbek doczekała się piosenka "Chodź, pomaluj mój świat", w której piosence można usłyszeć głos Marka Dutkiewicza i która jego książka ukazała się ostatnio w formie audiobooka - dowiesz się z nagrania audycji.

***

Tytuł audycji: Lato z Radiem Extra

Prowadzi: Zbigniew Krajewski

Gość: Marek Dutkiewicz (autor tekstów)

Data emisji: 3.07.2016

Godzina emisji: 19.14

pg/bch

Czytaj także

Marek Dutkiewicz: przypadek rządzi naszym życiem

Ostatnia aktualizacja: 06.12.2015 15:31
- Gdyby nie sukces piosenki "Chodź, pomaluj mój świat", to być może zostałbym zgorzkniałym prawnikiem - mówił w Jedynce autor tekstów piosenek.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Dutkiewiczowie o "Metrze" i kulisach polskiej sceny muzycznej

Ostatnia aktualizacja: 29.03.2016 13:15
Marek jest autorem tekstów takich przebojów, jak "Aleja gwiazd" czy "Szklana pogoda", Joanna - wokalistką, która śpiewała m.in. w brodwayowskim składzie musicalu "Metro". Nasze studio odwiedzili razem z synem Ksawerym.
rozwiń zwiń