Pectus o sile muzyki i zmianach na lepsze

Ostatnia aktualizacja: 25.07.2016 21:56
- Bez względu na to, gdzie nas życie rzuci, trzeba pamiętać o naszych korzeniach i naszych najbliższych - podkreśla Tomasz Szczepanik, lider zespół Pectus.
Audio
  • Tomasz Szczepanik opowiada o inspiracjach muzycznych, tym jak zachować dobry humor i tym, co w życiu najważniejsze (Lato z Radiem Extra/ Jedynka)
Tomasz Szczepanik z zespołu Pectus
Tomasz Szczepanik z zespołu PectusFoto: Wikipedia Commons/lic. CC BY 2.0/Łukasz Skrzypecki

Bracia Tomasz, Marek, Mateusz i Maciej Szczepainkowie, tworzący zespół Pectus, pochodzą z miejscowości Bogonowice w Małopolsce. Jak podkreślają, zarówno to miejsce, jak i wartości przekazane przez rodziców wpłynęły na ich siłę charakteru i upodobania muzyczne.

- Ludzie, którzy tam się wychowali, są nauczeni pracy, szacunku do drugiego człowieka, ludowe piosenki towarzyszyły im każdego dnia. Czasami trzeba zmienić swoje życie i spojrzeć na wszystko z dystansem, z boku i próbować zmienić się na lepsze - opowiada Tomasz Szczepanik.

Co muzyk zespołu Pectus robi w przerwach pomiędzy koncertami? Jak Tomasz Szczepanik wspomina dom rodzinny i dzieciństwo? Gdzie występował zespół Pectus? Zapraszamy do wysłuchania całej rozmowy.

***

Tytuł audycji: "Lato z Radiem EXTRA"

Prowadzi: Zbigniew Krajewski

Goście: Tomasz Szczepanik (lider i wokalista z zespołu Pectus)

Data emisji: 24.07.2016

Godzina emisji: 22.10

sm/mg

Czytaj także

Jerzy Filar - od góralszczyzny do bossa novy

Ostatnia aktualizacja: 27.06.2016 15:09
- Ciągle trzymam się bluesa, bossa novy i jazzu. To jest dla mnie piękny kierunek - mówił o pracy nad nową płytą Jerzy Filar, piosenkarz, kompozytor i Zakopiańczyk.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Olek Klepacz: ta piosenka jest niczym hymn

Ostatnia aktualizacja: 04.07.2016 14:54
- Dla mnie to taki hymn, który chciałbym, żeby utkwił słuchaczom w głowach. Nie dzielmy się, nie szukajmy różnic, ale łapmy wspólne punkty, wspólne mianowniki - mówi Olek Klepacz o piosence "Ludzie są fajni".
rozwiń zwiń

Czytaj także

Nowa, akustyczna płyta Perfectu już niebawem

Ostatnia aktualizacja: 25.07.2016 15:05
- Prawie trzy lata po płycie "DaDaDam" kończymy prace nad nowym krążkiem - wyjawił Grzegorz Markowski tuż przed wejściem na scenę Lata z Radiem w Krakowie.
rozwiń zwiń