Krzysztof Jaroszyński widzi świat w jasnych barwach

Ostatnia aktualizacja: 13.09.2016 20:00
- Nie zależy mi na tym, żeby "przywalać", staram się widzieć świat w trochę jaśniejszych barwach niż w rzeczywistości, a to po to, żeby żyć łatwiej. Żart, tak jak urządzenia AGD, ułatwia życie - mówi satyryk, aktor i scenarzysta.
Audio
Satyryk Krzysztof Jaroszyński podczas I Wielkiej Kumulacji Dobrego Humoru, Gdańsk, 2014 r.
Satyryk Krzysztof Jaroszyński podczas I Wielkiej Kumulacji Dobrego Humoru, Gdańsk, 2014 r.Foto: PAP/Piotr Wittman

Krzysztof Jaroszyński ma na swoim koncie niezwykle wiele artystycznych osiągnięć. Od 1976 występował w kabarecie Jana Pietrzaka "Pod Egidą". W latach 1987–1991 wraz z Januszem Gajosem tworzył duet kabaretowy "Dwójka bez Sternika". Pisał teksty kabaretowe dla Piotra Fronczewskiego, Janusza Gajosa, Cezarego Pazury, tworzył scenariusze seriali komediowych, m.in. "Graczykowie" i "Daleko od noszy". - Jestem pracowity, nie lubię się nudzić. Jak nie mam co robić, to siadam i piszę - przyznaje.

Opowiada też o swojej nowej płycie "Starość. Boże! To już?" wydanej przez Agencję Muzyczną Polskiego Radia. Praca nad nią dla Krzysztofa Jaroszyńskiego okazała się wyczerpująca...

***

Tytuł audycji: "Lato z Radiem extra"

Prowadzi: Zbigniew Krajewski

Gość: Krzysztof Jaroszyński (satyryk, aktor, scenarzysta)

Data emisji: 10.09.2016

Godzina emisji: 17.20

mg/mz

Czytaj także

W tym cyrku rządzi Dominika Barabas

Ostatnia aktualizacja: 17.06.2016 15:15
Wokalistka, kompozytorka i multiinstrumentalistka nagrała nowy album pt. "Rustykalny cyrk" wydany przez Agencję Muzyczną Polskiego Radia. To prawdziwe aranżacyjne szaleństwo, nietuzinkowe instrumenty i emocjonalne teksty.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Andrzej Dąbrowski w Złotej Kolekcji

Ostatnia aktualizacja: 04.08.2016 16:45
Do grona najlepszych polskich artystów, których płyty wydano w tej prestiżowej serii, dołączył Andrzej Dąbrowski. Jest tam zarówno hit "Zielono mi", jak i piosenka rapera Pezeta "Re-fleksje".
rozwiń zwiń

Czytaj także

Kwartet smyczkowy i kabaret, czyli Grupa MoCarta

Ostatnia aktualizacja: 29.08.2016 12:16
- Byłem bardzo wesołym i niesfornym uczniem. Już od szkoły podstawowej przynosiłem nagany, ale ja po prostu uwielbiałem wywoływać śmiech - mówił w "Lecie z Radiem Extra" Filip Jaślar.
rozwiń zwiń