X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem

"Ostatnia rodzina". "To nie jest film o rodzinie Beksińskich"

Ostatnia aktualizacja: 02.10.2016 14:20
- Relacje między bohaterami filmu "Ostatnia rodzina" są totalnie patologiczne, zaburzone. To właściwie taka rodzina przygłupów. Nie ma tam żadnej prawdy o Beksińskich - mówi Aneta Awtoniuk, wieloletnia przyjaciółka Tomasza Beksińskiego.
Audio
Kadr z filmu Ostatnia rodzina
Kadr z filmu "Ostatnia rodzina"Foto: Kino Świat/Hubert Komerski

Film "Ostatnia rodzina" w reżyserii Jana Matuszyńskiego został nagrodzony w Gdyni Złotymi Lwami. Od 30 września można oglądać go na ekranach kin. Na seansie była już Aneta Awtoniuk, ale film jej się nie podobał. Jak podkreśla, wpływu na tę ocenę nie ma fakt, że rodzinę Beksińskich znała ona osobiście.

- Umiem oddzielić swoje prywatne emocje i wspomnienia o Tomku czy o panu Zdzisławie od tego, co zobaczyłam w filmie. Umiem też spojrzeć na ten film po prostu jak widz. Moje pytanie po obejrzeniu tego filmu brzmi: jaki cudem człowiek, który został tam przedstawiony jako Tomek Beksiński byłby w stanie pracować w radiu, tłumaczyć, spotykać się z ludźmi, a nie siedziałby w zakładzie zamkniętym? - zastanawia się Aneta Awtoniuk.

Jak zaczęła się jej znajomość z Tomaszem Beskińskim i w której jego audycji wcieliła się w Julię z dramatu Wiliama Szekspira, dowiesz się z nagrania audycjji.

W programie o filmie "Ostatnia rodzina" oraz o rodzinie Beksińskich wypowiadają się również: reżyser Jan Matuszyński, odtwórca roli Tomasza Beksińskiego - Dawid Ogrodnik, Wiesław Weiss - kolega Tomasza i autor książki "Tomek Beksiński. Portret prawdziwy" oraz Wiesław Banach - historyk sztuki, dyrektor Muzeum Historycznego w Sanoku i znajomy Zdzisława Beksińskiego.

***

Tytuł audycji: "Noc z Jedynką"

Prowadzi: Joanna Sławińska

Gość: Aneta Awtoniuk (wieloletnia przyjaciółka Tomasza Beksińskiego, była dziennikarka Polskiego Radia)

Data emisji: 2.10.2016

Godzina emisji: 00.13

mg/pg/ab

Komentarze2
aby dodać komentarz
Sortuj: od najnowszegood najstarszego
ariana2016-10-06 22:29 Zgłoś
Widocznie pani Aneta nie zdawała sobie sprawy na czym polega zespół Aspergera, na który najprawdopodobniej cierpiał Tomasz Beksiński.Na filmie w doskonałej interpretacji Ogrodnika wyraźnie widać, że nie chodziło tu o zaburzenia depresyjne tylko o totalne nieprzystosowanie do społecznej rzeczywistości, nie poddające się leczeniu farmakologicznemu. Z depresji są tu tylko próby samobójcze, z zespołu Aspergera wszystko pozostałe: brak przyjaciół i bliskich osób , izolowanie się od ludzi, tkwienie w wewnętrznym, nierzadko infantylnym i mało realnym świecie, poczucie wyjatkowości, negacja norm i rol społecznych etc.
_llama_2016-10-03 10:30 Zgłoś
Pan Weiss jest autorem książki "Tomek Beksiński. Portret prawdziwy". "Beksińscy. Portret podwójny" to książka pani Grzebałtowskiej.

Czytaj także

"Ostatnia Rodzina". Portret zbiorowy Beksińskich

Ostatnia aktualizacja: 17.12.2015 19:14
- Od początku interesowała mnie perspektywa rodzinna i to, jak Beksińscy funkcjonowali jako tzw. podstawowa jednostka społeczna, a nie poszczególne osobowości - mówi Jan P. Matuszyński, reżyser filmu "Ostatnia Rodzina".
rozwiń zwiń

Czytaj także

"Ostatnia rodzina" i trudne relacje u Beksińskich

Ostatnia aktualizacja: 22.09.2016 23:04
- Nie chodziło o to, by zrobić komuś przykrość, szukać winnych czy stawiać puentę, dlaczego Tomek Beksiński popełnił samobójstwo, tylko opowiedzieć głębiej o relacjach tej rodziny - mówi aktor, Dawid Ogrodnik.
rozwiń zwiń

Czytaj także

"Ostatnia rodzina". Wielowarstwowi Beksińscy

Ostatnia aktualizacja: 30.09.2016 14:20
Film "Ostatnia rodzina" opowiada o 28 latach życia rodziny Beksińskich: malarza, rzeźbiarza i fotografika Zdzisława, jego żony Zofii i ich syna, radiowca Tomasza.
rozwiń zwiń