X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem

Goście audycji "Ocaleni" zagrali w Polskim Radiu

Ostatnia aktualizacja: 11.05.2017 10:50
We wtorek 25 kwietnia w Studiu Polskiego Radia im. Witolda Lutosławskiego odbył się wyjątkowy koncert pt. "Ocaleni". Wzięli w nim udział goście Jedynkowych audycji o tym samym tytule, m.in. Anna Pietrzak, Andrzej Krzywy, Krzysztof Jaryczewski, Janusz Yanina Iwański, Tomasz Budzyński i Dariusz Malejonek. Artystom towarzyszyła Seb Stanny Orchestra.
Audio
  • Koncert "Ocaleni" w Studiu im. W. Lutosławskiego - część muzyczna (1)
  • Koncert "Ocaleni" w Studiu im. W. Lutosławskiego - debata
  • Koncert "Ocaleni" w Studiu im. W. Lutosławskiego - część muzyczna (2)
  • Z uczestnikami koncertu "Ocaleni" rozmawia Aleksander Ziemiańczyk (Sygnały dnia/Jedynka)

- Poprzez muzykę chcemy nieść nadzieję wszystkim tym, którzy zmagają się z codziennymi trudnościami, walczą z kryzysami w swoim życiu, walczą z uzależnieniem i wydaje im się, że nie ma już dla nich ratunku. Zapraszamy również tych wszystkich, którzy chcą cieszyć się wraz z uczestnikami koncertu odzyskaną wolnością, zapraszamy wszystkich Ocalonych, terapeutów i wszystkie osoby, które wyciągają pomocną dłoń do osób potrzebujących – mówił przed koncertem "Ocaleni" dyrektor radiowej Jedynki i autor audycji Rafał Porzeziński, który wraz z Pawłem Sztompke był gospodarzem wieczoru. 

W trakcie koncertu odbyła się również krótka debata pt. "Droga do wolności, czyli kroki nie z tej ziemi", w której wzięli dział ks. dr Marek Dziewiecki (psycholog i autor wielu książek o tematyce profilaktyki, terapii uzależnień i relacji międzyludzkich), Jacek Racięcki (terapeuta uzależnień) i Felek (trzeźwy alkoholik, jeden z pierwszych uczestników ruchu Anonimowych Alkoholików w Warszawie). Prowadzącym był Rafał Porzeziński.

Audycja "Ocaleni" w radiowej Jedynce to spotkania z ludźmi, którzy przeszli przez różne trudne doświadczenia życiowe, ale postanowili się nie poddawać, pokonali kryzysy, odzyskali nadzieję i radość życia. O drodze, którą przebyli, opowiadają innym, aby dodać im otuchy, sił i odwagi do walki. Prowadzący w każdy wtorek o 23.10, słucha niezwykłych historii powrotu ze śmierci moralnej, duchowej, psychicznej do pełni życia.

Wykonawcy, którzy wystąpili w Studiu im. W. Lutosławskiego:

Anna Pietrzak, Andrzej Krzywy, Krzysztof "Jary" Jaryczewski, Janusz "Yanina" Iwański, Tomasz "Budzy" Budzyński, Dariusz "Maleo" Malejonek, Lech Dyblik, Adam Krylik, Piotr Strojnowski, Piotr Nagiel, Maciej Sikorski, Adam Szewczyk, Ryszard Styła, MSW Skład

Seb Stanny Orchestra:

Seb Stanny - saksofony, wokal, aranżacje , kierownictwo muzyczne

Daniel Orlikowski - trąbka

Tomasz Pacanowski - gitary

Miłosz Wośko - fortepian, instrumenty klawiszowe

Maciej Matysiak - gitara basowa

Sebastian Frankiewicz - bebny

Piotr Iwicki - instrumenty perkusyjne

Ewelina Kordy - wokal


Organizatorami koncertu "Ocaleni" byli: Program 1 Polskiego Radia i Narodowy Instytut Audiowizualny. Zapraszamy do odsłuchania retransmisji wydarzenia.

***

mat. pras./mg/ab

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

Ks. Marek Dziewiecki: każdy z nas potrzebuje ocalenia

Ostatnia aktualizacja: 04.05.2016 14:52
- Jesteśmy trochę zagrożeni z zewnątrz a trochę przez naszą własną słabość, naiwność - powiedział w radiowej Jedynce ks. Marek Dziewiecki.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Piotr Nagiel - alkoholik, który się nie poddał

Ostatnia aktualizacja: 27.07.2016 19:05
- Utraciłem kontrolę w piciu alkoholu. Były awantury, pobicia, izby wytrzeźwień - mówił w Jedynce o swojej chorobie Piotr Nagiel, muzyk i terapeuta uzależnień.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Lech Dyblik: dostałem drugie życie

Ostatnia aktualizacja: 07.09.2016 11:51
- Wiele lat temu, gdy myślałem o tym, żeby ze sobą skończyć, uświadomiłem sobie z żalem, że moje życie nie jest nikomu do niczego potrzebne. Ani moim najbliższym, ani mnie samemu - mówi w audycji "Ocaleni" aktor i pieśniarz.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Proste i krzywe ścieżki Andrzeja Krzywego

Ostatnia aktualizacja: 15.02.2017 11:50
Andrzej Krzywy, lider zespołu De Mono, w wieku 10 lat stracił ojca. A ponieważ był najstarszy z rodzeństwa, musiał szybko dorosnąć i przejąć zadania rodzica.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Piotr Strojnowski. Był uzależniony, dziś jest terapeutą

Ostatnia aktualizacja: 05.04.2017 12:50
Gościem audycji był Piotr Strojnowski - współzałożyciel, wokalista, współkompozytor muzyki oraz autor tekstów na pierwszej płycie zespołu DAAB. W swoim życiu nieraz wpadał w tarapaty - były i narkotyki, i alkohol, i konflikty z prawem.
rozwiń zwiń