X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem

Czy afera FOZZ została rozliczona?

Ostatnia aktualizacja: 05.02.2017 19:00
W 1989 roku długi zaciągnięte przez PRL przekroczyły poziom 42 miliardów dolarów, podczas gdy średnia płaca miesięczna wynosiła około 20 dolarów.
Audio
  • Czy afera FOZZ została rozliczona? (Labirynt historii/Jedynka)
Akta i togi w Sądzie Rejonowym w Warszawie, gdzie odbył się proces afery FOZZ  (zdjęcie z 24.02.2006 roku)
Akta i togi w Sądzie Rejonowym w Warszawie, gdzie odbył się proces afery FOZZ (zdjęcie z 24.02.2006 roku)Foto: PAP/Paweł Kula

cenzura663.jpg
Człowiek, który ujawnił sekrety cenzury PRL

Fundusz Obsługi Zagranicznego Zadłużenia po raz pierwszy został powołany na podstawie ustawy z dnia 23 grudnia 1985 i istniał do 1988 roku. 15 lutego 1989 roku, czyli kilka dni po rozpoczęciu obrad Okrągłego Stołu, komunistyczne władze powołały nowy Fundusz, który miał wspomagać spłatę polskiego zadłużenia za granicą. Dyrektorem FOZZ został były dyrektor Banku Handlowego w Luksemburgu Grzegorz Żemek. 

FOZZ miał gromadzić środki budżetowe i przez łańcuch pośredników wykupywać polskie papiery dłużne. W ten sposób olbrzymie pieniądze zaczęły płynąć do wybranych firm w Polsce i za granicą. Na trop nieprawidłowości na olbrzymią skalę wpadł przypadkowo 38-letni Michał Falzman. Sprawą zainteresował się UOP. Co ustalił NIK? Czy afera FOZZ została rozliczona? Zapraszamy do wysłuchania nagrania audycji. 

***

Tytuł audycji: "Labirynt Historii"

Prowadzi: Jacek Raginis-Królikiewicz

Data emisji: 5.02.2017

Godzina emisji: 14.08

gs/ei

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

Tajemnice Bożego Narodzenia. Podróż Marii i Józefa

Ostatnia aktualizacja: 26.12.2016 17:00
Przypominamy podróż sprzed dwóch tysięcy lat,  która z dnia na dzień stawała się coraz trudniejsza, a której finał był zupełnie nieoczekiwany. 
rozwiń zwiń

Czytaj także

Co nas czeka w najbliższej przyszłości?

Ostatnia aktualizacja: 08.01.2017 15:20
W "Labiryncie Historii" eksplorujemy zakamarki przeszłości, ale dziś wyjątkowo zajmiemy się historią, która dopiero się wydarzy.  Co stanie się z  Europą i ze światem w ciągu najbliższych dziesięciu, dwudziestu pięćdziesięciu lat?
rozwiń zwiń

Czytaj także

Janusz Brochwicz-Lewiński - bohater niczym mityczny gryf

Ostatnia aktualizacja: 29.01.2017 16:14
Bohaterem "Labiryntu Historii" był Janusz Brochwicz-Lewiński ps. "Gryf", który we wrześniu 1939 roku dostał się do sowieckiej niewoli i został skazany na śmierć przez trybunał NKWD. Następnie wraz z innymi oficerami został wywieziony na wschód.
rozwiń zwiń