ŚDM. Wymiar duchowy i międzynarodowa solidarność katolików

Ostatnia aktualizacja: 26.07.2016 14:21
- Cały czas przeżywamy pospolite ruszenie. Gospodarze bardzo serdecznie przyjęli pielgrzymów w diecezjach - mówi rzeczniczka ŚDM.
Audio
  • W oczekiwaniu na mszę inaugurującą Światowe Dni Młodzieży w Krakowie (Muzyczna Jedynka)
Dla nas ŚDM w Krakowie zaczęły się na plaży Copa Cabana 1094 dni temu, gdy Franciszek ogłosił, że następne spotkanie będzie w Polsce - mówi rzeczniczka ŚDM 2016
Dla nas ŚDM w Krakowie zaczęły się na plaży Copa Cabana 1094 dni temu, gdy Franciszek ogłosił, że następne spotkanie będzie w Polsce - mówi rzeczniczka ŚDM 2016Foto: Glowimages

Dorotę Abdelmoula zachwyca entuzjazm i radość na krakowskich ulicach, wypełnionych barwnym tłumem pielgrzymów. - Święto wiary już trwa. Nie mamy wątpliwości, że wymiar duchowy spotkania nie ogranicza się tyko do tego, co przeżyją pielgrzymi, którzy tutaj przyjadą. Szalenie ważne jest to, że oni tutaj na bieżąco dzielą się swoimi świadectwami, wspólnie się modlą, podają historię swojej wiary, swego nawrócenia, co zostawia ślad w każdym z nas - ocenia Dorota Abdelmoula. - Mamy wielkie szczęście, że to spotkanie odbywa się u nas, że możemy zobaczyć jak wygląda Kościół powszechny nie wychodząc praktycznie z własnego domu - dodała rzeczniczka.

Czekamy na oficjalne otwarcie Światowych Dni Młodzieży w Polsce. O godzinie 17 na Krakowskich Błoniach zbiorą się pielgrzymi, by uczestniczyć w inaugurującym ŚDM 2016 nabożeństwie, któremu przewodniczyć będzie kardynał Stanisław Dziwisz.

- Na Błonia najlepiej dojechać komunikacją miejską - radzi rzecznik MPK Marek Gancarczyk. - Należy wybierać specjalnie oznaczone linie.  A są to trzy linie autobusowe i trzy tramwajowe oznaczone literą S" - dodaje rzecznik.

- Wszelkie służby są w pełnej gotowości, a pielgrzymi mogą czuć się bezpieczni - zapewnia wojewoda małopolski Józef Pilch.

Jak trafić do poszczególnych sektorów, na czym będzie polegała kontrola przy wejściu do nich oraz jakie zadania ma spełnić Centrum Powołaniowe usytuowane na stadionie Cracovii - o tym w nagraniu audycji.

***

Tytuł audycji: ŚDM - studio specjalne

Prowadzi: Krzysztof Grzesiowski

Materiały przygotowali: Patryk Michalski i Marta Masłowska

Goście: Dorota Abdelmoula (rzeczniczka ŚDM), Marek Gancarczyk (rzecznik MPK), Józef Pilch (wojewoda małopolski) 

Data emisji: 26.07.2016

Godzina emisji: 13.10

ab/pg

Czytaj także

Rzecznik Episkopatu spokojny o bezpieczeństwo podczas ŚDM

Ostatnia aktualizacja: 23.07.2016 09:30
Ks. Paweł Rytel-Andrianik zauważył w radiowej Jedynce, że nie ma sygnałów, aby w naszym kraju istniało zagrożenie. Rzecznik Episkopatu Polski zaznaczył, że Polska nie jest celem ataków terrorystycznych. Dodał, że próbą generalną przed Światowymi Dniami Młodzieży był niedawny szczyt NATO.
rozwiń zwiń

Czytaj także

ŚDM. Komunikacja i atrakcje kulturalne

Ostatnia aktualizacja: 25.07.2016 13:31
- Od wtorku 26 lipca do końca tygodnia Kraków podwoi lub nawet potroi liczbę osób przebywających w mieście. Przygotowaliśmy się najlepiej jak potrafiliśmy na przyjęcie tak wielu gości - poinformowała Monika Chylaszek, rzeczniczka prezydenta Krakowa.
rozwiń zwiń

Czytaj także

ŚDM. Jan Paweł II w centrum wydarzeń

Ostatnia aktualizacja: 26.07.2016 14:00
Uroczystą mszą na krakowskich Błoniach we wtorek (26.07) o godz. 17.30 rozpoczną się Światowe Dni Młodzieży. - Święci Faustyna i Jan Paweł II to przewodnicy ŚDM w Krakowie - mówi ks. Krzysztof Ołdakowski, szef Naczelnej Redakcji Programów Katolickich PR.
rozwiń zwiń