ŚDM. Imponujący ołtarz w Brzegach już gotowy

Ostatnia aktualizacja: 27.07.2016 15:00
W niedzielę (31 lipca) podczas centralnej mszy z udziałem ojca świętego, przed ołtarzem w Brzegach zbierze się nawet 1,5 mln wiernych. A sam ołtarz to konstrukcja niezwykła.
Brzegi, 27.07.2016. Campus Misericordiae ŚDM w Brzegach, 27 bm. W niedzielę 31 lipca w Brzegach na Campusie Misericordiae odprawiona zostanie Msza Święta Posłania na zakończenie Światowych Dni Młodzieży, w której uczestniczyć będzie papież Franciszek.
Brzegi, 27.07.2016. Campus Misericordiae ŚDM w Brzegach, 27 bm. W niedzielę 31 lipca w Brzegach na Campusie Misericordiae odprawiona zostanie Msza Święta Posłania na zakończenie Światowych Dni Młodzieży, w której uczestniczyć będzie papież Franciszek.Foto: PAP/Grzegorz Mamot

Ks. Bogdan Kordula opisał duchowy i architektoniczny wymiar ołtarza w Brzegach. - W centrum widzimy postać Jezusa Miłosiernego, po bokach wizerunki świętego Jana Pawła II i świętej siostry Faustyny. Ołtarz zajmuje powierzchnię 6,5 tysiąca metrów kwadratowych. Podest ma wymiary 70 na 20 metrów i jest umieszczony na wysokości około 9 metrów.

Nabożeństwo koncelebrować będzie 1200 kardynałów i kilkanaście tysięcy księży. Oprawę muzyczną zapewni grupa 500 muzyków i chórzystów.

Natomiast Marek Gancarczyk z MPK przypomniał zasady wg. jakich działa w tym tygodniu komunikacja w Krakowie. - Zwiększyliśmy częstotliwość kursowania, wprowadziliśmy specjalne linie autobusowe i tramwajowe oznaczone literą "S". Zaangażowany jest cały nasz tabor, czyli 250 tramwajów i 580 autobusów. Na bieżąco w internecie i poprzez punkty informacyjne przekazujemy dane o wyłączaniu ulic z ruchu - informował nasz gość.

Światowe Dni Młodzieży 2016 - serwis specjalny >>>

W audycji mówiliśmy także o lednickich grupach tanecznych. Zachęcamy do wysłuchania nagrania.

***

Tytuł audycji: ŚDM - studio specjalne

Prowadzi: Waldemar Dąbrowski

Materiały przygotowali: Karol Surówka. , Patryk Michalski

Goście: ks. Bogdan Kordula (dyr. Caritas Archidiecezji Krakowskiej), Marek Gancarczyk (MPK w Krakowie)

Data emisji: 27.07.2016

Godzina emisji: 13.10

ab/ei


Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

ŚDM. Jak przebiegają ostatnie przygotowania?

Ostatnia aktualizacja: 25.07.2016 15:00
26 lipca rozpoczynają się Światowe Dni Młodzieży. Według oficjalnych danych zarejestrowało się ok. 370 tys. osób, jednak do Polski może przybyć nawet 1,5 miliona pielgrzymów.
rozwiń zwiń

Czytaj także

ŚDM. Utrudnienia w ruchu i fałszywi wolontariusze

Ostatnia aktualizacja: 26.07.2016 17:36
W związku z rozpoczynającymi się dziś Światowymi Dniami Młodzieży od rana w Krakowie występują pierwsze poważne utrudnienia w ruchu. Jak najlepiej poruszać się po mieście, po czym poznać fałszywych wolontariuszy wyłudzających pieniądze i jaka pogoda ma być wieczorem? O tym w serwisie dla pielgrzymów.
rozwiń zwiń