ŚDM. Przygotowania do czuwania i mszy w Brzegach

Ostatnia aktualizacja: 30.07.2016 15:22
Od wtorku miejscem centralnych uroczystości Światowych Dni Młodzieży były krakowskie Błonia, dziś jednak pielgrzymi za swój główny cel wezmą Kampus Miłosierdzia.
Audio
Pielgrzymi na krakowskim rynku
Pielgrzymi na krakowskim rynkuFoto: Łukasz Kowalski/Polskie Radio

Młodzież czuje duchową wspólnotę. - Gdy spotykamy się, razem śpiewamy czujemy Pana, czujemy super-moc, bo słowa Franciszka docierają do każdego. - mówili młodzi ludzie, z którymi rozmawiał nasz reporter.

Napotkani podkreślali, że są pod wielkim wrażeniem nie tylko modlitwy, ale też organizacji. Dodawali, że ludzie są uśmiechnięci, wytwarza się w nich życzliwość, dobroć i otwartość na każdego.

ŚDM to też ogromne wyzwanie organizacyjne i logistyczne. Krakowskie służby miejskie bardzo dobrze radzą sobie z tak prozaicznym, a przecież ważnym problemem jak wywóz śmieci - Pielgrzymi są bardzo zdyscyplinowani, nie śmiecą zanadto, a my byliśmy dobrze przygotowani - stwierdziła Monika Chylaszek rzecznik prezydenta Krakowa.

Światowe Dni Młodzieży 2016 - serwis specjalny >>>

W audycji mówiliśmy też o tym , jak dostać się na Brzegi, gdzie wieczorem odbędzie się czuwanie i msza oraz jak są zorganizowane powroty tak wielkiej liczby pielgrzymów po zakończeniu dzisiejszych uroczystości.

***

Tytuł audycji: ŚDM - studio specjalne

Prowadzi: Krzysztof Grzesiowski

Reporterzy: Marta Masłowska i Patryk Michalski.

Gość: Monika Chylaszek (rzecznik prezydenta Krakowa)

Data emisji: 30.07.2016

Godzina emisji: 13.13

ab

Czytaj także

Polacy ze Wschodu na Światowych Dniach Młodzieży

Ostatnia aktualizacja: 28.07.2016 15:27
- Z moich szacunkowych wyliczeń wynika, że na Światowe Dni Młodzieży przyjechało ok. 10 tysięcy młodych ludzi zza wschodniej granicy - mówi ks. Leszek Kryża, szef Zespołu Pomocy Kościołowi na Wschodzie przy Konferencji Episkopatu Polski.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Młodzieńcza radość, 12 ton pierogów i... mizeria

Ostatnia aktualizacja: 30.07.2016 11:00
- Uwielbiam mizerię! - powiedział spotkany przez Kubę Witkowskiego uczestnik Światowych Dni Młodzieży z Nigerii. Dariusz Rosiak przyznał natomiast: "brakuje mi słów, by opisać to, co działo się wczoraj na ulicach Krakowa..."
rozwiń zwiń