"Styl kanapowy młodych to wina dorosłych"

Ostatnia aktualizacja: 31.07.2016 16:33
- Młodzież jest zawsze dobra, chce dokonać czegoś w życiu. To, że czasami zdarza się jej "styl kanapowy", przed którym wczoraj przestrzegał papież, to po części wina nas, osób starszych, bo nie dość wyraźnie stawiamy młodym drogowskazy, szczególnie swoim zachowaniem - mówił ks. Robert Nęcek.
Audio
  • Ks. Robert Nęcek o przesłaniu papieża Franciszka (ŚDM - studio specjalne/Jedynka)
Konfetti po ogłoszeniu przez papieża Franciszka, że następne Światowe Dni Młodzieży odbędą się w roku 2019 w Panamie
Konfetti po ogłoszeniu przez papieża Franciszka, że następne Światowe Dni Młodzieży odbędą się w roku 2019 w PanamieFoto: PAP/Paweł Supernak

Rzecznik krakowskiej kurii w audycji specjalnej w ostatnim dniu Światowych Dni Młodzieży przypomniał także, jakie wskazówki Franciszek pozostawił duchownym i Kościołowi.

- Papież mówił o prostocie, ubóstwie, trosce o biednych, a wszystko to ma być spięte spinaczem miłosierdzia. Duże wrażenie zrobiła na mnie definicja miłosierdzia według papieża Franciszka, pierwszy synonim to szansa, drugi - przyszłość, a ostatni - marzenie.

ŚDM - serwis specjalny >>>

Gość Jedynki wyjaśnił także, jakie symboliczne znaczenie może mieć wybranie Panamy na miejsce kolejnych Światowych Dni Młodzieży. W audycji posłuchacie też "papieskich hitów".

***

Tytuł audycji: ŚDM - studio specjalne

Prowadzi: Krzysztof Grzesiowski

Reporterzy: Marta Masłowska i Patryk Michalski

Gość: ks. Robert Nęcek (rzecznik krakowskiej kurii)

Data emisji: 31.07.2016

Godzina emisji: 13.10

mg/bch

Czytaj także

"To wartość, którą Polska żyje od ponad tysiąca lat"

Ostatnia aktualizacja: 29.07.2016 09:30
- W naszej historii Częstochowa odegrała bardzo ważną rolę. To była duchowa stolica naszego narodu - powiedział w "Sygnałach dnia" kardynał Zenon Grocholewski.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Dziennikarze z całego świata relacjonują ŚDM

Ostatnia aktualizacja: 30.07.2016 09:00
- Wydaliśmy 5700 kart akredytacyjnych, nigdy na żadne wydarzenie do Polski nie przyjechało tylu dziennikarzy - mówi Marcin Przeciszewski, redaktor naczelny Katolickiej Agencji Informacyjnej.
rozwiń zwiń

Czytaj także

ŚDM zakończone. Papież Franciszek wrócił do Rzymu

Ostatnia aktualizacja: 31.07.2016 21:57
W podkrakowskich Brzegach w Mszy Posłania pod przewodnictwem papieża uczestniczyło, według organizatorów, ponad 2 miliony ludzi. Franciszek pożegnał się z pielgrzymami i ogłosił, że następne Światowe Dni Młodzieży odbędą się w Panamie.
rozwiń zwiń