X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem

Danuta Błażejczyk między Puławami a Warszawą

Ostatnia aktualizacja: 05.11.2016 14:00
Wokalistka jazzowa i rockowa mówi, że w jej życiu ważne są dwa miasta - to, w którym się urodziła, czyli Puławy i to, które świadomie wybrała - Warszawa.
Audio
  • Danuta Błażejczyk o swoich dwóch najważniejszych miastach (Miejskie klimaty/Jedynka)
Danuta Błażejczyk
Danuta BłażejczykFoto: Wojciech Kusiński/Polskie Radio

- W Puławach spędziłam bardzo szczęśliwe dzieciństwo i beztroski okres młodzieńczy. Rodzice wychowywali mnie nie zakazując, a rozmawiając i pozwalając marzyć. Dom był zawsze pełen ludzi, szczególnie w weekendy, rodzice byli cudowni, bardzo otwarci - wspomina artystka.

Mówi też o niezwykłej historii Puław, dziś niewielkiego miasta położonego na wschodzie Polski. - Tam mieszkali Czartoryscy, od lat funkcjonowało silne środowisko intelektualne - podkreśla Danuta Błażejczyk. Przyznaje też jednak, że od zawsze było to miasto bardzo plotkarskie i między innymi to skłoniło ją do przeprowadzki do Warszawy. - W 1978 roku zaczęłam śpiewać w chórkach Maryli Rodowicz, a mój mąż pracował w Zakładach Azotowych. W tym czasie dowiadywaliśmy się o sobie bardzo dziwnych rzeczy - wspomina gość radiowej Jedynki.

Opowiada też o "waletowaniu" w warszawskim akademiku, stancji u Danuty Rinn na Mokotowie i przyjaźniach, które w świecie show biznesu bywają bardzo kruche. Zdradza też, w jakich miejscach w Polsce najbardziej lubi koncertować.

***

Tytuł audycji: "Miejskie klimaty" z cyklu "Twarzą w twarz"

Prowadzi: Maciej Zdziarski

Gość: Danuta Błażejczyk (piosenkarka)

Data emisji: 4.11.2016

Godzina emisji: 23.05

mg/pg

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

Miasta marzeń. Jak możemy zmienić nasze otoczenie?

Ostatnia aktualizacja: 15.01.2016 01:38
- Jako mieszkańcy chcemy, by nasza okolica była bezpieczna, przyjazna, czysta i zielona - mówi urzędniczka, Agnieszka Matan.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Pogodzić ogień z wodą, czyli... Kraków z Warszawą

Ostatnia aktualizacja: 17.09.2016 14:55
- Nie wiem, czy jestem krakusem, czy warszawiakiem. Urodziłem się we Wrocławiu, jestem księdzem warszawskim, a pracuję w Krakowie - mówi ks. prof. Franciszek Longchamps de Berier.
rozwiń zwiń