X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem

Lech Janerka: wyjazd z Wrocławia udaremnił mi stan wojenny

Ostatnia aktualizacja: 19.11.2016 15:19
- Mieliśmy wyemigrować większą grupą do Stanów Zjednoczonych, bilety były już kupione. Mój brat, który 12 grudnia 1981 roku brał ślub, poprosił mnie, żebym przełożył wylot. Dzień później wybuchł stan wojenny, a ja zostałem we Wrocławiu - wspomina muzyk.
Audio
  • Lech Janerka o dzieciństwie i późniejszym życiu we Wrocławiu (Miejskie klimaty/Jedynka)
Lech Janerka
Lech JanerkaFoto: mat. prasowe

Lech Janerka to urodzony wrocławianin. Jego rodzice przyjechali do stolicy Dolnego Śląska z Częstochowy, a on sam pierwsze lata życia spędził przy placu Solnym, gdzie dziś przez całą dobę można kupić kwiaty od ulicznych sprzedawczyń.

Lech Janerka Plac Solny z czasów mojego wczesnego dzieciństwa pamiętam jako miejsce trochę bajkowe, mimo tego, że przypominał wtedy pobojowisko

– Wtedy na placu nie było płyty wierzchniej, wszędzie były gruzy, wyglądało to jak pobojowisko. Mimo tego było to miejsce trochę bajkowe. W jednym z naroży placu było miejsce, w którym działał zegarmistrz. Do jego zakładu prowadziły płaskie schody, po których małe dziecko było w stanie samo wchodzić. No więc biegałem tam i stawałem przed witryną, w której był zegar z kukułką i z takim dziwnym wahadełkiem-huśtawką. Stałem tak i się hipnotyzowałem - opowiada gość radiowej Jedynki.

Jak dorastało się w mieście, do którego wszyscy dopiero co przyjechali, jak długo Lech Janerka mieszkał w Nowym Jorku, do którego w końcu udało mu się wyjechać i dlaczego nie posłuchał Grzegorza Ciechowskiego, który namawiał go na przeprowadzkę do Warszawy, dowiesz się z nagrania audycji.

***

Tytuł audycji: "Miejskie klimaty" z cyklu "Twarzą w twarz"

Prowadzi: Maciej Zdziarski

Gość: Lech Janerka (muzyk, wokalista)

Data emisji: 18.11.2016

Godzina emisji: 23.12

pg/mg

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

Lech Janerka: najchętniej robiłbym piosenki 30-sekundowe

Ostatnia aktualizacja: 09.03.2015 07:35
- Uwielbiam krótkie piosenki. To kwintesencja pomysłu, rytm, klimat. Niespecjalnie pracochłonne, a dają dużo frajdy - mówi Lech Janerka.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Adam Nowak: moim idolem jest Lech Janerka

Ostatnia aktualizacja: 02.05.2015 22:07
- Spotkanie z nim było kolejnym kopem w życiu do tego, by robić to, co robię – mówił w Jedynce lider zespołu Raz Dwa Trzy.
rozwiń zwiń