Halina Frąckowiak: bardzo lubię słuchać ludzi

Ostatnia aktualizacja: 04.02.2017 11:50
- Każdy człowiek ma coś do powiedzenia, a ludzie wyjątkowi i niezwykli szczególnie. Dlatego chcę słuchać ludzi, aby nasycić się - przyznaje piosenkarka.
Audio
  • Halina Frąckowiak opowiada o najważniejszych dla niej miastach (Miejskie klimaty/Jedynka)
Drugi dzień 53. Krajowego Festiwalu Piosenki Polskiej w Opolu. Halina Frąckowiak odsłania swoją gwiazdę
Drugi dzień 53. Krajowego Festiwalu Piosenki Polskiej w Opolu. Halina Frąckowiak odsłania swoją gwiazdęFoto: TVP/PAP/Ireneusz Sobieszczuk

barszczewska-grazyna_663.jpg
Grażyna Barszczewska: nie marzyłam od dziecka o byciu aktorką

Co Halina Frąckowiak zawdzięcza latom spędzonym w Poznaniu, w którym się urodziła i do którego wciąż chętnie wraca? - Uporządkowanie i potrzebę niewprowadzania chaosu, nawet jeśli on w nas jest - ocenia, dodając, że artyści tego potrzebują. 

Piosenkarka pochodzi z rodziny z artystycznym zacięciem. Jej tata malował, brat i mama śpiewali. Czy to skłoniło ją do wyboru drogi zawodowej? - Pewno podświadomie. Nie wyznaczałam sobie żadnego celu. Myślałam, że może zostanę aktorką, uczyłam się wierszy, także malowałam. Śpiewanie dla mnie było rzeczą naturalną. Byłam cichym dzieckiem, naprawdę śpiewać zaczynałam dopiero, kiedy mamusia wychodziła z domu - przyznaje gość "Miejskich klimatów".

Halina Frąckowiak Stawiałam sobie mikrofon przed piecem, który grzał. Mikrofonem był kij od szczotki

Jak Halina Frąckowiak wspomina rodzinny dom? Co skłoniło artystkę do wyboru studiów psychologicznych? Jak narodziła się jej przyjaźń z Anną Jantar? Zapraszamy do wysłuchania audycji.

***

Tytuł audycji: Miejskie klimaty z cyklu Twarzą w twarz

Prowadzi: Maciej Zdziarski

Gość: Halina Frąckowiak

Data emisji: 3.02.2016

Godzina emisji: 23.05

gs/jp

Czytaj także

Ireneusz Dudek - bluesman rodem ze Śląska

Ostatnia aktualizacja: 03.12.2016 15:11
- Śląskość była ważną kategorią w moim rodzinnym domu. Mój dziadek i pradziadek walczyli w powstaniach śląskich. Marzyli, żeby Śląsk był częścią Polski - mówi muzyk w radiowej Jedynce.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Mieczysław Święcicki: z Lwowszczyzny do Krakowa

Ostatnia aktualizacja: 10.12.2016 10:00
Gość audycji od lat związany jest z krakowską Piwnicą pod Baranami, ale nie pochodzi ze stolicy Małopolski. Urodził się w 1936 roku w Sokalu w guberni lwowskiej.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Jacek Cygan: urodziłem się tuż obok Trójkąta Trzech Cesarzy

Ostatnia aktualizacja: 17.12.2016 15:40
- Niwka to dziś dzielnica Sosnowca. To tam się urodziłem, raptem kilkaset metrów od Trójkąta Trzech Cesarzy, czyli magicznego miejsca, gdzie spotykały się trzy zabory - mówi w radiowej Jedynce słynny tekściarz.
rozwiń zwiń