Uniwersytet w średnim wieku? To eliksir młodości!

Ostatnia aktualizacja: 02.10.2016 15:20
- Dobrze jest, poszerzać wiedzę, spotykać innych ludzi. A wszystko idzie w tym kierunku, żeby głowa pracowała. Kiedy dajemy "pokarm" mózgowi, to on się nie starzeje - tak Elżbieta Ćwiklińska-Kożuchowska przekonywała do udziału w zajęciach Uniwersytetu Drugiego Wieku.
Audio
  • Jak trenować mózg w dojrzałym wieku? (Czas pogody/Jedynka)
Zdjęcie ilustracyjne
Zdjęcie ilustracyjneFoto: Pixabay (Domena publiczna)

To instytucja, która kieruje swoją ofertę do osób po pięćdziesiątce. Daje możliwość ciągłego intelektualnego rozwoju, a także uczy korzystania z nowych technologii. - Z każdym rokiem życia coraz bardziej potrzebny jest dostęp do internetu. Nie nadwyrężając swoich kręgosłupów i nóg możemy sobie zaplanować drogę na drugi koniec miasta, wybrać aptekę, znaleźć ciekawe zajęcia - przekonuje Ćwiklińska-Kożuchowska.

Wyjaśnia też, że jej instytucja to nie to samo, co Uniwersytet Trzeciego Wieku. - U nas jest trochę inaczej, my działamy jeszcze aktywniej, chcemy szukać nowych kompetencji - przekonuje.

Podczas audycji połączyliśmy się także z aktorem Wojciechem Pokorą, który właśnie obchodzi 82. urodziny.

***

Tytuł audycji: "Czas pogody"

Prowadzi: Zbigniew Krajewski

Gość: Elżbieta Ćwiklińska-Kożuchowska (Uniwersytet II Wieku)

Data emisji: 2.10.2016

Data emisji: 10.09

mg

Czytaj także

Jak dobrze spędzić starość w Polsce?

Ostatnia aktualizacja: 10.02.2016 02:56
- U seniorów ważne jest spełnianie potrzeb nie tylko zdrowotnych, ale i psychologicznych. U osób, które przekroczyły 65 lat ważny jest również dobrostan duszy - mówi prof. Jacek Bigda z Gdańskiego Uniwersytetu Medycznego.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Radosna jesień życia? To możliwe

Ostatnia aktualizacja: 26.09.2016 09:01
- Niektórzy ludzie nie wyobrażają sobie, że nadejdzie jesień ich życia, ale są i tacy, którzy starzy są od zawsze. A zależy to przede wszystkim od konstrukcji psychicznej - stwierdziła psychoterapeutka Jaga Ambroziak.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Starość też radość! Jak się cieszyć jesienią życia?

Ostatnia aktualizacja: 01.10.2016 14:30
W Międzynarodowym Dniu Osób Starszych sprawdzamy, jak starzeją się Polacy. - Proces starzenia zaczyna się między 30. a 40. rokiem życia, czyli wtedy, kiedy nie myślimy jeszcze o starości - zauważa prof. Katarzyna Wieczorowska-Tobis.
rozwiń zwiń