"Jakość naszego życia najbardziej zależy od ludzi wokół"

Ostatnia aktualizacja: 20.11.2016 14:43
- To od ludzi, którzy nam towarzyszą w życiu zależy najwięcej. Nie od liczby zer na koncie czy od liczby lat - mówi w radiowej Jedynce dr Ewa Woydyłło, psycholog i publicystka.
Audio
  • Dr Ewa Woydyłło o szukaniu równowagi w życiu (Czas pogody/Jedynka)
Zdjęcie ilustracyjne
Zdjęcie ilustracyjneFoto: seniorzywakcji.pl

Jak przekonuje dr Woydyłło, niezależnie od wieku, w którym się jest, warto spotykać ludzi życzliwych. - Od nieżyczliwych, gdy tylko to możliwe, najlepiej uciekać, a nie z nimi walczyć - podkreśla gość audycji "Czas pogody".

Ewa Woydyłło często spotyka się z uczestnikami Uniwersytetów Trzeciego Wieku. - Jako psycholog, do którego ludzie zwracają się po różne wskazówki, bardzo często mówię im: nie myśl o tym, że coś się kończy, tylko o tym, że coś możesz zacząć - tłumaczy.

W jakich sytuacjach można sobie lepiej wyrobić zdanie o nowo poznanej osobie i jakie pytanie warto sobie co jakiś czas zadawać, dowiesz się z nagrania audycji.

***

Tytuł audycji: "Czas pogody"

Prowadzi: Zbigniew Krajewski

Gość: dr Ewa Woydyłło (psycholog, publicystka)

Data emisji: 20.11.2016

Godzina emisji: 10.24

pg/kul


Czytaj także

Uniwersytet w średnim wieku? To eliksir młodości!

Ostatnia aktualizacja: 02.10.2016 15:20
- Dobrze jest, poszerzać wiedzę, spotykać innych ludzi. A wszystko idzie w tym kierunku, żeby głowa pracowała. Kiedy dajemy "pokarm" mózgowi, to on się nie starzeje - tak Elżbieta Ćwiklińska-Kożuchowska przekonywała do udziału w zajęciach Uniwersytetu Drugiego Wieku.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Oto dowód, że nawet po latach można wrócić do zawodu, który jest pasją

Ostatnia aktualizacja: 30.10.2016 12:37
- W wieku prawie 60 lat znalazłam się na rozdrożu. Zastanawiałam się, co dalej robić ze swoim życiem. Na szczęście przyszło mi do głowy: może zacznę z powrotem pilotować? No i, odpukać, udało się - mówi Agnieszka Rojewska.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Hygge - duński sposób na dobre życie

Ostatnia aktualizacja: 06.11.2016 13:59
Duńska aktorka Marie Tourell Soderberg przemierzyła swój kraj, rozmawiając z ludźmi w ich domach i szukając odpowiedzi na pytanie, jak osiągnąć życiową satysfakcję.
rozwiń zwiń