Natalia Duszeńska chce pomóc seniorom spełniać marzenia

Ostatnia aktualizacja: 12.03.2017 14:00
- W dzisiejszych czasach ważne jest, aby pokazywać młodym ludziom, jak wyglądają relacje z dziadkami, ze starszymi ludźmi, ponieważ już nie ma takich domów wielopokoleniowych - mówi Natalia Duszeńska, uhonorowana kilkanaście dni temu przez królową Szwecji Sylwię Nagrodą Pielęgniarską za twórcze i pomysłowe sposoby usprawnienia opieki nad osobami w podeszłym wieku.
Audio
  • Natalia Duszeńska opowiada o swojej pracy i pasji pomagania innym (Czas pogody/Jedynka)
Królowa Szwecji Sylwia 1 marca odwiedzi Polskę, by uhonorować Natalię Duszeńską (na zdjęciu) Nagrodą Pielęgniarską Królowej Sylwii. Nagroda to stypendium ustanowione przez Swedish Care International dla studentów pielęgniarstwa, którzy zaprezentują najbardziej kreatywne rozwiązanie, mające na celu usprawnienie opieki nad osobami starszymi
Królowa Szwecji Sylwia 1 marca odwiedzi Polskę, by uhonorować Natalię Duszeńską (na zdjęciu) Nagrodą Pielęgniarską Królowej Sylwii. Nagroda to stypendium ustanowione przez Swedish Care International dla studentów pielęgniarstwa, którzy zaprezentują najbardziej kreatywne rozwiązanie, mające na celu usprawnienie opieki nad osobami starszymiFoto: PAP/Jacek Turczyk

rodzina babcia radość 1200.jpg
"Seniorzy w akcji" to szansa na zostanie lokalnym liderem

Jak podkreśla gość "Czasu pogody", życie nie zawsze nas rozpieszcza, ale wciąż ma sens. - Każdy powinien starać się znaleźć w swoim życiu coś, co jest wspaniałe, co da mu napęd do następnego dnia. Każdy z nas do końca swojego życia ma coś do zrobienia, wpływa na innych - podkreśla. 

O czym marzą pacjenci, którymi opiekuje się Natalia Duszeńska? Kto zainspirował ją do poświęcenia swojego życia zawodowego pracy na rzecz innych? Czy młodzi ludzie chcą się zajmować osobami starszymi? Skąd czerpie siłę do pracy? Zapraszamy do wysłuchania nagrania audycji.

***

Tytuł audycji: Czas pogody

Prowadzi: Zbigniew Krajewski

Gość: Natalia Duszeńska (studentka pielęgniarstwa Uniwersytet Medyczny Warszawy)

Data emisji: 12.03.2017

Godzina emisji: 10.17

gs/jp

Czytaj także

Rena Rolska, stare piosenki i cygańska przepowiednia

Ostatnia aktualizacja: 05.03.2017 16:00
Gwiazda estrady i kabaretu zadebiutowała w Hali Gwardii w Warszawie jako solistka Orkiestry Tanecznej Polskiego Radia w 1955 roku. Dziś - 36 lat od zakończenia kariery - odwiedziła radiową Jedynkę.
rozwiń zwiń