Zwykła kobieta, która ma niezwykłe marzenia

Ostatnia aktualizacja: 19.03.2017 12:00
Pięć lat temu, pod kierownictwem Anny Czerwińskiej, zdobyła Ararat, jako najstarsza kobieta w historii. Teresa Wietoska, będąca na emeryturze, wykorzystuje wolny czas na aktywność sportową w Stowarzyszeniu Kilimandżaro, zdobywa nie tylko góry, ale…wulkany.
Audio
  • Na aktywność nigdy nie jest za późno, udowadnia Teresa Wietoska (Czas pogody/Jedynka)
Zdjęcie ilustracyjne
Zdjęcie ilustracyjneFoto: Shutterstock.com/miyamuts

- Jestem zwykłą kobietą mającą niezwykłe marzenia oraz siłę, która powoduje, że te marzenia trzeba realizować. Wiek nie odgrywa żadnej roli. Pierwszy raz zdobyłam wulkan, gdy miałam 66 lat, a w tym roku wybieram się na "Dach Afryki" czyli na Kilimandżaro, w wieku  ponad 70 lat. Każdy może. Trzeba mieć tylko wiarę w siebie, pokonywać słabości, mieć determinację, by robić coś dla siebie - mówiła Zbigniewowi Krajewskiemu pani Teresa Wietoska. 

Stowarzyszenie Kilimandżaro Stowarzyszenie Kilimandżaro

Teraz, w ramach przygotowań do zdobycia Kilimandżaro, pani Teresa przygotowuje się do wejścia na Śnieżkę nocą. - Każda kobieta może zdobyć się na to, aby działać aktywnie. W każdym wieku można zacząć ćwiczyć, chodzić. Najtrudniejsze jest zamknięcie drzwi z drugiej strony mieszkania. Jak już się je zamknie, wyjdzie, podejmie trening, to już później idzie sprawnie - radziła pani Teresa.

Zdradziła, jak na co dzień dba o kondycję i jak przygotowuje się do wypraw. 

Z kolei, pani Renata, w rozmowie telefonicznej, zapraszała seniorów do Klubu Animacji Kulturalnej "Pegaz" w Bydgoszczy. 

W audycji usłyszeliśmy też felieton muzyczny Adama Struga, wiersz w "Strofach dla Ciebie", kolejny muzyczny rarytas wybrany przez Kazimierza Kowalskiego oraz archiwalia kabaretowe, przygotowane przez Teresę Drozdę.

***

Tytuł audycji: Czas pogody

Prowadzi: Zbigniew Krajewski

Gość: Teresa Wietoska (emerytka, Stowarzyszenie Kilimadżaro), Pani Renata (Klub Animacji Kulturalnej "Pegaz") 

Data emisji: 19.03.2017

Godzina emisji: 10.12

ab/mz

Czytaj także

Uniwersytet III wieku. Wykłady, kajaki i rock'n'roll

Ostatnia aktualizacja: 19.02.2017 14:40
Spływy kajakowe, edukoplenery, czyli wyjazdy w teren połączone z wykładami, kursy tańca, warsztaty brydża, zajęcia z psychologiem i dietetykiem, basen i gimnastyka...
rozwiń zwiń

Czytaj także

Czas pogody Reny Rolskiej

Ostatnia aktualizacja: 03.03.2017 20:05
Zadebiutowała na koncercie estradowym w Hali Gwardii w Warszawie jako solistka Orkiestry Tanecznej Polskiego Radia w 1955 roku.
rozwiń zwiń