"Ostatni Ząb" - rozśpiewani seniorzy

Ostatnia aktualizacja: 05.11.2017 11:30
Przy Suwalskim Ośrodku Kultury zawiązała się Grupa Wokalno-Instrumentalna pod nazwą "Ostatni Ząb". Zespół tworzą seniorki i seniorzy.
Audio
  • "Ostatni Ząb" - rozśpiewani seniorzy (Czas pogody/Jedynka)
Zdjęcie ilustracyjne
Zdjęcie ilustracyjneFoto: SpeedKingz/shutterstock.com/cc

Zgodnie z duchem i literą nazwy "na ząb" biorą utwory śpiewane i tworzone w latach 20. poprzedniego stulecia i wcześniej. Ambicją członków grupy jest wyszukiwanie tych pięknych, a często zapomnianych, piosenek i na nowo ukazanie ich uroku.

- Zaczynaliśmy od regionalnych pieśni ludowych. Potem pojawił się pomysł, aby wrócić do starych melodii, nawiązujących do pieśni powojennych, nie tylko polskich - wskazała w audycji "Czas pogody" Anna Szafranowska. - Wspólny śpiew daje energię, moc, radość - podkreśliła.

Zapraszamy do wysłuchania całej audycji.

*** 

Tytuł audycji: Czas pogody

Prowadzi: Zbigniew Krajewski

Gość: Anna Szafranowska (kieruje zespołem "Ostatni Ząb"), Irena Aleksandrow (dawna wokalistka Zespołu Pieśni i Tańca Suwalszczyzna), Bogdan Byczkowski (jeden z założycieli suwalskiego Uniwersytetu III Wieku, założyciel Stowarzyszenia Twórczych Seniorów "Rozłogi")

Data emisji: 5.11.2017

Godzina emisji: 10.17

kk


Zobacz więcej na temat: senior Zbigniew Krajewski

Czytaj także

Szkoda życia na siedzenie w fotelu... wsiadaj na rower!

Ostatnia aktualizacja: 22.10.2017 11:53
- My to nazywamy: szczepionka na samotność i niedołęstwo - podkreślił w radiowej Jedynce Lucjan Surdej z "Młodzi duchem 50+".
rozwiń zwiń