X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem

Aktor Wieńczysław Gliński oczami córki

Ostatnia aktualizacja: 14.01.2018 12:59
"Mimo dramatycznych okupacyjnych doświadczeń pogodnie usposobiony żartowniś, który - jak przystało na osobę urodzoną w prima aprilis - dowcip miał we krwi" - czytamy w książce "Wieńczysław Gliński. Aktor, amant, tata…". Katarzyna Wasilewska, autorka książki i córka Wieńczysława Glińskiego, była gościem audycji "Czas pogody".
Audio
  • Katarzyna Wasilewska o swoim ojcu (Czas pogody/Jedynka)
Okładka książki Aktor, amant, tata Katarzyny Wasilewskiej
Okładka książki "Aktor, amant, tata…" Katarzyny WasilewskiejFoto: mat. promocyjne

Katarzyna Wasilewska powiedziała, że jej ojciec nie grał w życiu prywatnym. - Gdy tata wychodził z teatru albo schodził z planu filmowego, natychmiast stawał się sobą i nie znosił grania w życiu prywatnym. To, że natychmiast potrafił stać się - jak to mówił - normalnym, skromnym człowiekiem, poczytywał sobie za zaletę - powiedziała.

Autorka książki przyznała, że Wieńczysław Gliński pełnił obowiązki ojca w sposób oryginalny.

- Moje postępy w szkole nie interesowały go do tego stopnia, że któregoś dnia zapytał mnie: "Kukuś, właściwie, w której ty jesteś klasie?". Nie znaczy to oczywiście, że moja edukacja czy wychowanie były mu obojętne. Wręcz przeciwnie, przykładał do tego wielką wagę, tylko że przejawiało się to w zupełnie inny sposób - wspomniała córka aktora. 

Zapraszamy do wysłuchania całej rozmowy. 

*** 

Tytuł audycji: Czas pogody

Prowadzi: Zbigniew Krajewski

Gość: Katarzyna Wasilewska (autorka książki "Wieńczysław Gliński. Aktor, amant, tata…"

Data emisji: 14.01.2018

Godzina emisji: 10.09

abi/gs

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

Anna German. Z piosenką przez świat

Ostatnia aktualizacja: 19.11.2017 10:11
Urodziła się w Uzbekistanie, mieszkała w Kazachstanie, Kirgistanie, a po II wojnie światowej przyjechała do Polski. Ścieżki jej muzycznej kariery zawiodły ją także do Włoch. Wydała płyty w języku polskim, rosyjskim i włoskim.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Ty też możesz pomóc dzieciom przetrwać zimę

Ostatnia aktualizacja: 26.11.2017 14:32
- Czekamy na dary niepieniężne - mówi w audycji "Czas pogody" Małgorzata Kownacka, koordynatorka zbiórki w ramach akcji Pomóż Dzieciom Przetrwać Zimę w Polskim Radiu. Trwa jubileuszowa 25. edycja charytatywnego przedsięwzięcia.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Emerytura w podróży

Ostatnia aktualizacja: 10.12.2017 12:10
- Nie możemy określić konkretnego momentu, kiedy staliśmy się podróżnikami. Przyzwyczajenie się do takiego trybu życia trwało u nas ponad 10 lat - mówili w audycji "Czas pogody" państwo Teresa i Andrzej Walczakowie, emeryci z Krakowa, którzy zwiedzają świat.
rozwiń zwiń