"Trzeba żyć i pamiętać, że 60 lat to dopiero początek"

Ostatnia aktualizacja: 04.02.2018 13:32
Biega, tańczy, recytuje. To ostatnie może nie jest jej powołaniem, ale tylko dlatego, że nie wiąże się z ruchem. Gościem "Czasu pogody" była Barbara Tukendorf, promująca aktywny tryb życia po 60. roku życia.
Audio
  • Barbara Tukendorf i recepta na radość po 60. roku życia (Czas pogody/Jedynka)
Zdjęcie ilustracyjne
Zdjęcie ilustracyjneFoto: Shutterstock

Chyba każdy z nas jest przekonany, że ma za dużo kilogramów. Jak zrobić, by w tym wieku się odchudzić?

- Nie przerażało mnie, że muszę kupić za ciasną sukienkę. Ale kiedy zbadano, jaki jest mój wiek i okazało się, że zdrowotnie jestem starsza od siebie o 10-15 lat, to mnie bardzo wkurzyło. Wtedy na pomoc przyszedł Facebook. Dostałam się do programu "Pytanie na śniadanie" i tam się odchudzałam. Pokazałam ludziom, że w każdym wieku można - mówiła w rozmowie ze Zbigniewem Krajewskim.

Od tamtej pory Pani Barbara aktywnie uprawia sport, a nawet wygrywa zawody sportowe.

- Później pojechałam na Halowe Mistrzostwa Świata Weteranów i zostałam Halową Mistrzynią Polski Weteranów na Trzy Kilometry w swojej kategorii wiekowej. Jakie to jest piękne stanąć na pudle i słyszeć jak tak do ciebie mówią. Możliwe, że nie wszyscy by tak przeżywali. Ale każdy ma swoje pasje i warto w każdym wieku do nich wracać. Trzeba żyć i pamiętać, że 60 lat to dopiero początek - przekonywała Barbara Tukendorf.  

Zapraszamy do wysłuchania całej audycji, w której ponadto: piękny mazur z "Halki" wybrany przez Kazimierza Kowalskiego, muzyczny dowód wielokulturowości Europy Wschodniej - muzyka żydowska wybrana przez Adama Struga, "Strofy dla Ciebie" i perełki z archiwum kabaretowego PR wybrane przez Teresę Drozdę.

*** 

Tytuł audycji: Czas pogody

Prowadzi: Zbigniew Krajewski

Gość: Barbara Tukendorf (seniorka promująca aktywny tryb życia)

Data emisji: 4.02.2018

Godzina emisji: 10.15

abi


Czytaj także

Kapela ze Wsi Warszawa wraca z nowym albumem

Ostatnia aktualizacja: 22.01.2018 17:53
Bogatszy o 20 lat doświadczenia zespół postanowił wrócić do kultury ludowej na Mazowszu, czego efektem jest album "Re:akcja mazowiecka".
rozwiń zwiń

Czytaj także

Uniwersytet daje seniorom radość życia

Ostatnia aktualizacja: 27.01.2018 12:17
Nie zmuszają się do niczego, tylko cieszą się, że razem z koleżankami robią coś fascynującego. Gośćmi audycji "Czas pogody" były uczestniczki Uniwersytetu Trzeciego Wieku Domu Kultury Zacisze w Warszawie - Taida Załuska i Bożena Sikorska.    
rozwiń zwiń

Czytaj także

Tomasz Siwak: gdyby nie muzyka, to oszalałbym

Ostatnia aktualizacja: 29.01.2018 15:18
Zespół Omen w 2014 roku wznowił muzyczną działalność. Przez dwa lata pracował nad nowym albumem "Co mnie tutaj trzyma", a we wrześniu 2017 roku płyta trafiła do sklepów muzycznych. O ostatnim krążku grupy Omen w "Muzycznej Jedynce" opowiadał jej wokalista Tomasz Siwak.
rozwiń zwiń