Razem w życiu i na scenie

Ostatnia aktualizacja: 18.03.2018 15:55
- Jeśli ktoś sądzi, że ludzie, którzy zajmują się muzyką czy też - jak my - śpiewaniem piosenek, nic innego nie robią tylko w domu też śpiewają piosenki, to oświadczam, że jest to nieprawda - mówi w "Czasie pogody" muzyk i kompozytor Tadeusz Woźniak
Audio
Lata 70. Tadeusz Woźniak z żoną i synkiem
Lata 70. Tadeusz Woźniak z żoną i synkiemFoto: PAP/Ireneusz Radkiewicz

Artysta ma w swoim dorobku muzykę do ponad 200 piosenek, prawie 100 inscenizacji w teatrach dramatycznych, wielu przedstawień telewizyjnych, programów poetyckich i artystycznych oraz filmów animowanych. Twórca wielu znanych przebojów, m.in. "Zegarmistrz światła". Wiele projektów muzycznych przygotowała z nim żona - Jolanta Majchrzak-Woźniak. 

- Śpiewanie i granie jest zawodem, a słuchanie muzyki jest tylko przyjemnością, bez której życie jest niepełne - mówi Tadeusz Woźniak. 


- Nie jest łatwo udawać, że czas płynie ale gdzieś obok nas, a my właśnie w taki sposób staramy się żyć - mówi Jolanta Majchrzak-Woźniak.

Małżeństwo wychowuje 21-letniego Filipa, który ma zespół Downa. Zbigniewowi Krajewskiemu opowiedzieli o tym, jak wygląda ich codzienność. Zapraszamy do wysłuchania całej rozmowy z gośćmi Jedynki. 

***

Poza tym w audycji Adam Strug ze swoimi poszukiwaniami tradycyjnych pieśni pasyjnych oraz Kazimierz Kowalski z przypomnieniem operowej twórczości Ludomira Różyckiego.

Jak ten czas nieubłaganie leci… Już rok mija od śmierci Wojciecha Młynarskiego – dlatego jego sylwetkę i wyimek twórczości przypomniała Teresa Drozda. Zapraszamy do wysłuchania całej audycji.

Zobacz serwis specjalny poświęcony Wojciechowi Młynarskiemu>>>

***

Tytuł audycji: Czas pogody

Prowadzi: Zbigniew Krajewski

Gość: Tadeusz Woźniak (muzyk, kompozytor), Jolanta Majchrzak-Woźniak (pianistka, żona Tadeusza Woźniaka)

Data emisji: 18.03.2018

Godzina emisji: 10.09

kh

Czytaj także

"Trzeba żyć i pamiętać, że 60 lat to dopiero początek"

Ostatnia aktualizacja: 04.02.2018 13:32
Biega, tańczy, recytuje. To ostatnie może nie jest jej powołaniem, ale tylko dlatego, że nie wiąże się z ruchem. Gościem "Czasu pogody" była Barbara Tukendorf, promująca aktywny tryb życia po 60. roku życia.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Przewodnicy po świecie pogodnych seniorów

Ostatnia aktualizacja: 18.02.2018 16:06
Mają czas na wspólne wypiekanie ciast, gry strategiczne o Warszawie, treningi pamięci i koncentracji albo… partyjkę brydża. O tym, jak się wzajemnie motywować, wspierać, radzić ze stresem i przełamywać samotność opowiedziały w audycji przewodniczki po świecie pogodnych seniorów, koordynatorki projektów w Fundacji RAZEM Kasandra Heredia i Diana Wyrębek-Walters oraz wolontariusze fundacji, a zarazem osoby korzystające z tych przedsięwzięć - Stanisława Wierczyńska i Antonii Hałub. 
rozwiń zwiń

Czytaj także

Teatr bez sceny to jak… senior bez zajęcia

Ostatnia aktualizacja: 25.02.2018 14:54
Katowickie Stowarzyszenie FAMI.LOCK realizuje miejski program "Aktywni seniorzy 60+". Przygotowuje kolejne spektakle, które cieszą się powodzeniem wśród widzów i szczycą licznymi nagrodami.
rozwiń zwiń