Portal internetowy może być miejscem przyjaznym dla seniorów

Ostatnia aktualizacja: 25.03.2018 12:19
Senior.pl to byt wyłącznie wirtualny, osiągalny jedynie w sieci. Ale w dobie internetu nie ma ograniczeń w dostępie do treści i można go czytać siedząc wygodnie w fotelu gdziekolwiek w świecie.
Audio
  • Miejsce przyjazne dla osób starszych - portal senior.pl (Czas pogody/Jedynka)
Seniorzy przy komputerach
Seniorzy przy komputerachFoto: shutterstock/Photographee.eu

Codziennie pojawiają się artykuły na różne tematy od standardowo związanych z wiekiem treści poświęconych zdrowiu, aż po modę, styl życia, artykuły na temat gwiazd, a także porady praktycznie z każdej dziedziny życia.

- Jesteśmy po to, żeby osoby w wieku dojrzałym mogły się ze sobą spotykać, ale też mogły się dowiedzieć czegoś ciekawego, znaleźć bądź udzielić ciekawej porady, wzajemnie sobie pomagać i cieszyć się byciem ze sobą - wyjaśnia Joanna Gacka z redakcji portalu. Można sobie powiększyć litery, żeby były lepiej widoczne.

Ważnym elementem portalu jest forum, gdzie każdy może porozmawiać z każdym. - Ta część powstała najszybciej, kiedy utworzono portal prawie 13 lat temu - wspomina rozmówczyni Jedynki. Jej zdaniem jest to wizytówka senior.pl, bo tworzą go wyłącznie czytelnicy, oni też są moderatorami. Użytkownicy sami organizują sobie również spotkania w różnych miejscach w Polsce. Sami też udzielają sobie pomocy, choć często nie znają się z realu.

A co zrobić, jeśli ktoś nie radzi sobie z komputerem? Więcej szczegółów w nagraniu rozmowy.

***

Tytuł audycji: Czas pogody

Prowadzi: Zbigniew Krajewski

Gość: Joanna Gacka (portal senior.pl)

Data emisji: 25.03.2018

Godzina emisji: 10.09

ag/pgTen artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

Uniwersytet daje seniorom radość życia

Ostatnia aktualizacja: 27.01.2018 12:17
Nie zmuszają się do niczego, tylko cieszą się, że razem z koleżankami robią coś fascynującego. Gośćmi audycji "Czas pogody" były uczestniczki Uniwersytetu Trzeciego Wieku Domu Kultury Zacisze w Warszawie - Taida Załuska i Bożena Sikorska.    
rozwiń zwiń

Czytaj także

"Trzeba żyć i pamiętać, że 60 lat to dopiero początek"

Ostatnia aktualizacja: 04.02.2018 13:32
Biega, tańczy, recytuje. To ostatnie może nie jest jej powołaniem, ale tylko dlatego, że nie wiąże się z ruchem. Gościem "Czasu pogody" była Barbara Tukendorf, promująca aktywny tryb życia po 60. roku życia.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Jak podwyższyć świadczenia emerytalne?

Ostatnia aktualizacja: 21.03.2018 18:40
Marzec to dla emerytów ważny miesiąc, gdyż w marcu są waloryzowane emerytury. W tym roku ta waloryzacja była bardzo korzystna, choć pewnie nie dla wszystkich satysfakcjonująca. O doli emerytów w "Srebrnej debacie Jedynki".
rozwiń zwiń