X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem

Pamiętajmy o babciach i dziadkach

Ostatnia aktualizacja: 08.04.2018 14:36
Najtrudniejszy jest pierwszy krok, czyli zapytanie babci czy dziadka, czy chce dziś wyjść na spacer. Znajdujemy szereg wytłumaczeń, z których najczęstsze to brak czasu.
Audio
  • Nie zapominajmy o babciach i dziadkach (Czas pogody/Jedynka)
zdjęcie ilustracyjne
zdjęcie ilustracyjneFoto: shutterstock/ De Visu

- I tak przekładamy, przekładamy, przekładamy, a oni czekają - mówi Małgorzata Kospin opiekująca się seniorami. Przyznaje, że wzorem była dla niej jej babcia, która czynem pokazywała, że można być otwartym na innych, Żałuje, że o tym, jaki miała wielki wpływ na jej życie uświadomią sobie dopiero po śmierci babci.

Małgorzata Kospin mimo pracy w dużej korporacji zawsze poświęcała się pracy ze starszymi osobami. Tej pasji i chęci zrozumienia świata osób w pewnym wieku poświęciła kilka książek i kilkadziesiąt artykułów. Wspomina, jak po napisaniu pierwszej książki zorientowała się, że może dotrzeć do wielu odbiorców. I postanowiła iść za ciosem.  I tak powstał serwis internetowy dla seniorów. - Potem tak się to jakoś potoczyło, bo doszedł kanał na YouTubie i strona na Facebooku - wyjaśnia.

Czym różnią się Skandynawowie od Polaków w postępowaniu z ludźmi starszymi? Jaki jest najprostszy sposób na ćwiczenie pamięci? Posłuchaj nagrania całej rozmowy.

***

Tytuł audycji: Czas pogody

Prowadzi: Zbigniew Krajewski

Gość: Małgorzata Kospin (kierująca już od kilkunastu lat serwisem czas-seniora.pl)

Data emisji: 8.04.2018

Godzina emisji: 10.16

agTen artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

Jak podwyższyć świadczenia emerytalne?

Ostatnia aktualizacja: 21.03.2018 18:40
Marzec to dla emerytów ważny miesiąc, gdyż w marcu są waloryzowane emerytury. W tym roku ta waloryzacja była bardzo korzystna, choć pewnie nie dla wszystkich satysfakcjonująca. O doli emerytów w "Srebrnej debacie Jedynki".
rozwiń zwiń

Czytaj także

Portal internetowy może być miejscem przyjaznym dla seniorów

Ostatnia aktualizacja: 25.03.2018 12:19
Senior.pl to byt wyłącznie wirtualny, osiągalny jedynie w sieci. Ale w dobie internetu nie ma ograniczeń w dostępie do treści i można go czytać siedząc wygodnie w fotelu gdziekolwiek w świecie.
rozwiń zwiń

Czytaj także

"Muzyka Łączy Pokolenia". Gimnazjaliści grają dla seniorów

Ostatnia aktualizacja: 28.03.2018 14:36
Gośćmi audycji "Cztery pory roku" byli młodzi ludzie - gimnazjaliści - którzy w ramach stworzonego przez siebie szkolnego projektu odwiedzają seniorów w domach opieki. Swój projekt nazwali "Muzyka Łączy Pokolenia". 
rozwiń zwiń