"Seniorzy w akcji". Zgłoś swój projekt!

Ostatnia aktualizacja: 22.04.2018 12:43
Można wspólnie tworzyć teatr, majsterkować, nagrywać wyjątkowe audiobooki – a wszystko po to, żeby udowodnić sobie, wnukom i reszcie świata, że życie zaczyna się po sześćdziesiątce! I temu właśnie poświęcony jest konkurs "Seniorzy w akcji", organizowany już po raz jedenasty. 
Audio
Zdjęcie ilustracyjne
Zdjęcie ilustracyjneFoto: Shutterstock

- "Seniorzy w akcji" to program, który prowadzony jest od ponad 30 lat przez Towarzystwo Inicjatyw Twórczych "ę" we współpracy z Polsko-Amerykańską Fundacją Wolności. Jest to program, który jest otwarty na wszelkiego rodzaju inicjatywy osób 60+, które chcą zrobić coś w swojej społeczności, opartego o swoje pasje, zainteresowania. Jesteśmy otwarci na wszelkiego rodzaju pomysły - mówi Marcin Górecki z Towarzystwa Inicjatyw Twórczych "ę".

- Brałam udział już w czterech projektach, z czego ostatni - Uniwersytety Trzeciego Wieku - to była rzeczywiście wielka przygoda. Mogliśmy, jako grupa, wykazać się kreatywnością - mówi Roma Szczocarz, wolontariuszka z Uniwersytetu Trzeciego wieku w Łodzi. Na czym polegały inne projekty? Jak w praktyce wygląda udział w programie? Więcej w nagraniu. 

Ponadto w audycji: Adam Strug porwał nas do tańca w rytm oberków i krakowiaków z Małopolski, Kazimierz Kowalski zaprezentował pieśń "Słowik" Aleksandra Alabjewa w wyk. Bogny Sokorskiej a Teresa Drozda przypomniała dawny kabaret Potem, w którym występowała Joanna Kołaczkowska, oraz wiosenną piosenkę Władysława Sikory. Zapraszamy do wysłuchania dołączonego nagrania. 

***

Tytuł audycji: Czas pogody

Prowadzi: Zbigniew Krajewski

Goście: Roma Szczocarz (wolontariuszka z Uniwersytetu Trzeciego Wieku w Łodzi), Marcin Górecki (Towarzystwo Inicjatyw Twórczych "ę") 

Data emisji: 22.04.2018

Godzina emisji: 10.08

kh

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

Jak brzmią akustyczne wersje największych przebojów Pectus?

Ostatnia aktualizacja: 10.04.2018 15:25
- Założenie tego albumu było takie, żeby był bliski, intymny. Wrażenie miało być takie, jakbyśmy byli w tym samym pokoju, co słuchacz - powiedział o płycie Pectus "Akustycznie" Tomasz Szczepanik.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Gracjan Kalandyk. Wokalista z duszą wilka wydaje płytę "Dwa słowa"

Ostatnia aktualizacja: 16.04.2018 15:00
Najpierw podbił serca jurorów i widzów "The Voice of Poland", a wczoraj wystąpił w "Pytaniu na śniadanie" tuż przed wywiadem ze Stingiem i Shaggy'm. Gracjan Kalandyk nagrał właśnie album "Dwa słowa", który 20 kwietnia będzie miał premierę.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Prawdziwe sny na scenie w "Uprowadzeniu z seraju"

Ostatnia aktualizacja: 16.04.2018 18:05
W Warszawskiej Operze Kameralnej 20 kwietnia premiera jedbnej z najbardziej znanych oper Wolfganga Amadeusza Mozarta. WOK przygotowała się do występu starannie.
rozwiń zwiń