X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem

Choremu często pomaga zasłonięcie lustra

Ostatnia aktualizacja: 17.06.2018 16:54
Demencja to nie tylko problemy z pamięcią, ale często zaburzenia zachowania. Osoba patrząc w lustro nie widzi siebie, a kogoś innego. Może się tego odbicia bać.
Audio
  • Pomoc opiekunom i osobom niepełnosprawnym (Czas pogody/Jedynka)
zdjęcie ilustracyjne
zdjęcie ilustracyjneFoto: SpeedKingz/pixabay

jak można pomóc choremu? - Dobrym sposobem jest zasłonięcie lustra - radzi Iwona Przybyło z Akademii Opiekunów. Albo jego zdjęcie.

Zwraca uwagę, że u osób z zaburzeniami pamięci częste są ucieczki. Ale nie są to ucieczki z premedytacją, ale coś się za tym kryje. Na przykład chęć picia, a drzwi wyjściowe są pierwszymi, na które trafiają.

Akademia organizuje dla opiekunów kursy postępowania z osobami chorymi. Najbliższa sesja 29 czerwca w Krakowie. Pod numerem telefonu 12 347 64 94 w poniedziałek (18.06) od godz. 9.00 pierwszych 10 osób otrzyma bezpłatną wejściówkę.

***

Tytuł audycji: Czas pogody

Prowadzi: Zbigniew Krajewski

Gość: Iwona Przybyło (Akademia Opiekunów)

Data emisji: 17.06.2018

Godzina emisji: 10.22

ag

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

Jak rozpocząć swoją przygodę ze sportem, będąc seniorem?

Ostatnia aktualizacja: 23.04.2017 14:05
- Trzeba zdawać sobie sprawę, że nasz aparat ruchu jest tak skonstruowany, że im dłużej nic nie robimy, tym gorzej dla naszego zdrowia - przestrzega Artur Przybysz, trener.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Choroba Alzheimera. Schorzenie tysiąca małych błędów

Ostatnia aktualizacja: 20.11.2017 13:30
Zaczyna się od zapominania, zadawania w kółko tych samych pytań, gubienia się. Potem objawy zwykle się nasilają, chory traci umiejętność pisania, czytania, rozumienia abstrakcyjnych pojęć, a wreszcie - przestaje rozpoznawać bliskich. Na tym polega choroba Alzheimera, która wpływa na życie całej rodziny.
rozwiń zwiń

Czytaj także

"Trzeba żyć i pamiętać, że 60 lat to dopiero początek"

Ostatnia aktualizacja: 04.02.2018 13:32
Biega, tańczy, recytuje. To ostatnie może nie jest jej powołaniem, ale tylko dlatego, że nie wiąże się z ruchem. Gościem "Czasu pogody" była Barbara Tukendorf, promująca aktywny tryb życia po 60. roku życia.
rozwiń zwiń