Joanna Rawik uczyła się polskiego głównie z radia

Ostatnia aktualizacja: 04.03.2019 12:11
"Kocha świat", dlatego taki tytuł nosi jej najnowsza płyta, ale kocha także radio, francuskie gwiazdy i życie. I nikt, tak jak ona nie wymawia dzisiaj "Ł". Zna też sposób, jak "sercem serca się dostukać" .
Audio
  • Joanna Rawik wspomina swe życie (Czas pogody/Jedynka)
Joanna Rawik
Joanna RawikFoto: PAP/Andrzej Rybczyński

Piosenkarka urodziła się w Rumunii (jej matka była Rumunką) i do Polski trafiła w wieku 13 lat nie znając języka polskiego. Ale już kilka lat później, kiedy była w 10. klasie stanęła do konkursu na lektorów i spikerów Polskiego Radia. Piosenkarka nawet trochę popracowała jako lektorka, ale ponieważ nie interesowała jej polityka, więc udzieliła się przy paru słuchowiskach, a potem zrezygnowała.

Jeszcze w Rumunii śpiewała i uczyła się gry na skrzypcach. Grę na instrumencie zarzuciła, bo jakoś nie widziała się jako wirtuoz.
Joanna Rawik była zafascynowana Edith Piaf. Nawet do repertuaru włączyła kilka jej piosenek.

We jej mieszkaniu otaczają ja książki. - Ja zawsze miałam ciągoty intelektualne od maleńkości, może dlatego, że byłam bardzo chora - przyznaje artystka. Zachorowała na epilepsję. Przez cztery lata nie chodziła do szkoły, a w tym czasie czytała. - I to mi zostało - podkreśla.

Jak piosenkarka wspomina kilkuletni pobyt w Krakowie? Jakąż swoją książkę uważa za najlepszą?

Posłuchaj całej rozmowy.

***

Tytuł audycji: Czas pogody

Prowadzi: Zbigniew Krajewski

Gość: Joanna Rawik (piosenkarka, autorka książek)

Data emisji: 3.03.2019

Godzina emisji: 10.22

ag

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

Piaf: w ciele wulkan, w repertuarze dynamit

Ostatnia aktualizacja: 05.05.2013 17:11
- Edith Piaf była bardzo zwyczajna w interpretacji, po prostu stawała i śpiewała. Cały geniusz mieści się w tym głosie - opowiada Joanna Rawik w Jedynce.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Kariery gwiazd estrady epoki PRL

Ostatnia aktualizacja: 29.01.2016 14:22
- Pomysł na tę książkę jest prosty. Wyszłam od przebojów, które słyszymy do dziś, ale często nie pamiętamy, kto je śpiewa - mówi Emilia Padoł, autorka książki "Piosenkarki PRL-u. Spotkanie pierwsze".
rozwiń zwiń