Jerzy Filar. Chłopak z gitarą i "dwiema duszami"

Ostatnia aktualizacja: 09.06.2019 14:18
Jerzy Filar uchodzi za tego, który znał wszystkie kapelusze Hanki Bielickiej, był nominowany do nagrody w konkursie "Fryderyki", a ostatnio pokazał, że ma "dwie dusze" wydając nowy album.
Audio
Jerzy Filar
Jerzy FilarFoto: Wojciech Kusiński/PR

Jerzy Filar, który wylansował m.in. hit pt. "Samba sikoreczka", wydał w 2017 roku album "Dwie dusze".  Płyta zawiera 12 piosenek w większości skomponowanych przez Filara. Słowa do ośmiu z nich napisał Jacek Cygan.

Artysta sporo czasu spędzał z artystką Hanką Bielicką, z którą koncertował. - Nie musieliśmy się ze sobą dogadywać, ja po prostu siedziałem i chłonąłem jej opowieści - opowiada Jerzy Filar. 

Gość Jedynki mówi, że otrzymał prezent od życia, jakim jest jego 9-letnia córka. Uważa, że dobra materialne są czymś "co rozpyla się w powietrzu", ale bardzo cieszy go to, że będzie mógł po sobie zostawić jakiś ślad na tej planecie. - Cieszy mnie to, że zostanie po mnie kilka piosenek - mówi artysta.

Jak Jerzy Filar wędrował przez "czarno-białe" lata 70-te? W jaki sposób podchodzi do tworzenia piosenek? Co najbardziej kochała w życiu Hanka Bielicka?

W audycji także: Kazimierz Kowalski, który prezentujący arię z operetki "Wesoła wdówka", Teresa Drozda przedstawiająca kreacje kabaretowe Ludmiły Łączyńskiej i Haliny Kunickiej oraz Adam Strug żegnający nas tradycyjną muzyką z Mazowsza, w tym polką szabasówką.

Zapraszamy do wysłuchania całej audycji. 

***

Tytuł audycji: Czas pogody 

Prowadzi: Zbigniew Krajewski 

Gość: Jerzy Filar (artysta)

Data emisji: 8.06.2019

Godzina emisji: 10.09

K.A


Czytaj także

Olga Bończyk: mój najnowszy album ukazuje kobietę, która wie czego chce

Ostatnia aktualizacja: 12.05.2019 12:24
W "Przebojach przyjaciół radiowej Jedynki" prezentujemy premierowy singiel Olgi Bończyk "Więcej niż kochanek", który jest zapowiedzią jej czwartego albumu. Artystka opowiada o tym jak jej dojrzałość emocjonalna przekłada się na tworzenie muzyki i jak podchodzi do śpiewania cudzych utworów.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Grażyna Barszczewska: nie chcę zostać w szufladzie amantki

Ostatnia aktualizacja: 26.05.2019 16:50
Zagrała rolę Niny Ponimirskiej w "Karierze Nikodema Dyzmy". Role filmowe wybiera bardzo starannie, a teatr pokochał ją tak samo, jak pokochali ją widzowie - słyszymy. Gościem radiowej Jedynki była aktorka Grażyna Barszczewska. 
rozwiń zwiń