X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem

Wspaniały gawędziarz i popularyzator nauki - Wiktor Zin

Ostatnia aktualizacja: 14.09.2019 15:05
"Przez całe życie piszę piórem i czarnym atramentem. Klawiatura stuka, to mnie wybija z wewnętrznego rytmu myślenia. Lubię mieć wokół ciszę" - powiedział kiedyś niezapomniany prof. Wiktor Zin, którego sylwetkę i pasje przypomnieliśmy w „Czasie Pogody” w rocznicę urodzin tego wspaniałego gawędziarza i popularyzatora nauki. 
Audio
  • Wspaniały gawędziarz i popularyzator nauki - Wiktor Zin (Czas Pogody/Jedynka)
Wiktor Zin
Wiktor ZinFoto: Marek Wachowicz / TVP / PAP

 Miał na swoim koncie ponad pięćdziesiąt naukowych rozpraw i książek. Był generalnym konserwatorem zabytków i prezesem Towarzystwa Miłośników Historii i Zabytków Krakowa. Działalność profesora Wiktora Zina jest bogata i wpisuje się w historię polskiej kultury i nauki. Dlaczego został architektem? 

- Dzisiaj z perspektywy czasu, jak o tym myślę, wpłynęli na mnie ludzie i środowisko. (...) Mój dziad i pradziad mieli na Lubelszczyźnie warsztat złotniczo - malarski. Dziadek nie był wielkim artystą, nie kończył Akademii Sztuk Pięknych, ale był dobrym rzemieślnikiem. Teraz kiedy czytam "Traktat o malarstwie" znajduje pewne receptury, które u dziadka w warsztacie były stosowane - tak przed laty mówił prof. Zin. 

Co mówił o profesorze architekt Adam Koczur? Skąd pochodził Wiktor Zin? 

Zapraszamy do wysłuchania dołączonego nagrania. 

***

Tytuł audycji: Czas Pogody

Prowadzi: Zbigniew Krajewski

Marteriał: Małgorzata Raducha

Data emisji: 15.09.2019

Godzina emisji: 12.20 

ans 

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

Maciej Marcisz z debiutancką książką "Taśmy rodzinne"

Ostatnia aktualizacja: 14.07.2019 06:11
Od lat zajmuje się promocją książek. W końcu postanowił napisać swoją. "Taśmy rodzinne" to opowieść o pogubionym w życiu trzydziestolatku, o latach jego dzieciństwa czyli latach 90. i transformacji. Do tego analiza rodzinnych relacji oraz zwrócenie uwagi na siłę pieniądza. Tak powstał zgrabny debiut Macieja Marcisza, o którym autor opowiedział w audycji "Kultura przy kawie". 
rozwiń zwiń

Czytaj także

Jan Marczewski: zacząłem grać na ulicy, aby zarobić pieniądze

Ostatnia aktualizacja: 27.07.2019 14:34
Jan Marczewski to młody aktor, który w "Kulturze przy kawie" opowiedział o swoich najważniejszych rolach, najbardziej cenionych muzykach i wydarzeniach, jakie ukształtowały go, jako artystę.
rozwiń zwiń