Muzyczne fascynacje Kasi Ignatowicz. "Cenię sobie śpiew naturalny"

Ostatnia aktualizacja: 13.10.2019 12:50
Śpiewa o mołdawiańskich stepach i Granadzie, sięga po Tańczące Eurydyki i miejski folklor, a w naszym studiu koncertowym zrobiła furorę jako gość "Kawiarenki Słodkiego Radia Retro". 
Audio
Kasia Ignatowicz
Kasia Ignatowicz Foto: printscreen YouTube

W "Czasie pogody" Kasia Ignatowicz opowiedziała o swoich największych muzycznych fascynacjach i o ulubionym przedwojennym repertuarze. 

- Doceniam piosenki retro, wszystkie stare piosenki. Tak samo jak i piosenki tradycyjne, patriotyczne, kolędy. One wszystkie mają coś wspólnego ze sobą, a mianowicie są oparte na śpiewie klasycznym - mówi artystka. - Cenię sobie śpiew naturalny, klasyczny, który może brzmieć bez mikrofonu, bez nagłośnienia, efektów, obróbki komputerowej - dodaje. Więcej w nagraniu.

 

Kasia Ignatowicz/Youtube


Czym różni się sopran liryczny od sopranu dramatycznego? Zapraszamy do wysłuchania dołączonego nagrania, w którym usłyszeć można śpiew Kasi Ignatowicz. 


Kasia Ignatowicz/Youtube

***

Tytuł audycji: Czas pogody

Prowadzi: Zbigniew Krajewski

Gość: Katarzyna Ignatowicz (wokalistka)

Data emisji: 13.10.2019

Godzina emisji: 10.22

kh

Czytaj także

Muzyka Singin' Birds łączy pokolenia

Ostatnia aktualizacja: 08.09.2019 14:53
Ich muzyka jest wehikułem czasu: lubią to, co stylowe i ma kilka dekad - swing, big beat i rock and roll. Elektryzują publiczność od lat 1dengo do nieskończoności, bawiąc się stylami i nutami. W studiu radiowej Jedynki gościły trzy wspaniałe wokalistki zespołu Singin Birds. 
rozwiń zwiń