Andrzej Ozga: najbardziej lubię śpiewać własne piosenki

Ostatnia aktualizacja: 08.12.2019 12:55
Jego teksty śpiewali najwięksi: Anna Maria Jopek, Edyta Geppert, Ewa Błaszczyk, Andrzej Zieliński czy Michał Bajor. Jak odnaleźć w sobie pogodę ducha i rozbawiać publiczność mówił Andrzej Ozga - aktor, piosenkarz, autor, satyryk i reżyser.
Audio
  • Andrzej Ozga: najbardziej lubię śpiewać własne piosenki (Czas pogody/Jedynka)
Teatr Scena Prezentacje. Christian Simeon Kabaret zagubionych facetów w reżyserii Romualda Szejda. Od lewej: Paweł Tucholski, Filip Cembala i Andrzej Ozga podczas próby
Teatr Scena Prezentacje. Christian Simeon "Kabaret zagubionych facetów" w reżyserii Romualda Szejda. Od lewej: Paweł Tucholski, Filip Cembala i Andrzej Ozga podczas próbyFoto: PAP/Andrzej Rybczyński

- Nie kryję, że jako autor piosenek od dziecka byłem zafascynowany np. Wojciechem Młynarskim - to był mój mistrz czy Januszem Koftą. Na początku starałem się być takim jak oni, potem to się rozeszło i bardzo dobrze, bo nie jestem ani Wojciechem Młynarskim ani Januszem Koftą. W każdym razie od tego zaczęło się moje pisanie, moje myślenie o pisaniu, a w międzyczasie było aktorstwo, reżyseria i inne rzeczy - mówił na antenie radiowej Jedynki Andrzej Ozga. 

Gość audycji współpracował ze znanymi postaciami na polskiej scenie muzycznej, m.in. Edytą Geppert, Anną Marią Joperk, Katarzyną Skrzynecką, Agnieszką Matysiak czy Michałem Bajorem. - Takie sympatyczne bardzo więzy, jeszcze z okresu studiów, wiążą mnie z Michałem Bajorem. Jest to artysta niezwykle lojalny wobec swoich współpracowników i dlatego z nim się pracuje z ogromną przyjemnością - zdradził. 

Przy jakich utworach widzowie najbardziej się wzruszają na koncertach Andrzeja Ozgi? 

Zapraszamy do wysłuchania całej rozmowy. 

***

Tytuł audycji: Czas pogody

Prowadzi: Zbigniew Krajewski

Gość: Andrzej Ozga (autor tekstów, aktor, satyryk i reżyser)

Data emisji: 8.12.2019 r. 

Godzina emisji: 10.25

ans 

Czytaj także

Czy łatwo wymyślić zagadkę kryminalną?

Ostatnia aktualizacja: 04.11.2019 14:25
Gościem "Czterech pór roku" był aktor, scenarzysta, pisarz - Przemysław Borkowski, autor kryminałów, m.in. "Niedobry pasterz", "Zakładnik" czy "Hotel Zaświat". 
rozwiń zwiń

Czytaj także

Roman Dziewoński: poczucia humoru nie można się nauczyć

Ostatnia aktualizacja: 21.11.2019 19:39
Dziennikarz przekonuje, że wielu rzeczy można człowieka nauczyć, ale na pewno nie poczucia humoru. Napisał książkę o historii kabaretu "Siła komizmu… destrukcyjna?", a inspiracją do tego była rozmowa z Wiesławem Michnikowskim. To opowieść o ludziach, którzy mieli poczucie humoru.
rozwiń zwiń