Boże Narodzenie dookoła świata okiem Elżbiety Dzikowskiej

Ostatnia aktualizacja: 25.12.2019 11:40
W ten szczególny rodzinny czas są tacy, którzy spędzają go z dala od domu, bo tak ich prowadzą podróżnicze szlaki – o swoich świętach w Meksyku, Peru i Etiopii w "Czasie pogody" opowiadała podróżniczka Elżbieta Dzikowska.
Audio
  • Boże Narodzenie dookoła świata. Rozmowa z Elżbietą Dzikowską (Czas pogody/Jedynka)
Elżbieta Dzikowska
Elżbieta DzikowskaFoto: Wojciech Kusiński/Polskie Radio

- W Meksyku nie dzieli się opłatkiem, nie je się postnych wigilijnych potraw, nie śpiewa się wyłącznie kolęd, ale Mariachi - czyli taka typowa meksykańska orkiestra - przygrywa i śpiewa wspaniałe, znane meksykańskie melodie - mówi gość Jedynki. - Jak się jest w innym kraju, to trzeba szanować tradycje innego kraju. Ja się wtapiam w tamtejsze obyczaje - dodaje. 

Czym jeszcze różnią się Święta w Meksyku od tych obchodzonych w Polsce? A jak wyglądają te w Etiopii? Gdzie daniem wigilijnym jest homar? Zapraszamy do wysłuchania dołączonego nagrania. 

***

Tytuł audycji: Czas Pogody

Prowadzi: Zbigniew Krajewski

Gość: Elżbieta Dzikowska (podróżniczka)

Data emisji: 25.12.2019

Godzina emisji: 10.25

kh

Czytaj także

Boże Narodzenie to dla nas spotkanie z rodziną, ale pamiętamy też o wierze

Ostatnia aktualizacja: 21.12.2019 10:02
Boże Narodzenie jest dla Polaków przede wszystkim świętem rodzinnym, rzadziej religijnym – wynika z badania CBOS. Nie zmienia to jednak faktu, że zdecydowana większość z nas zachowuje post w Wigilię i śpiewa kolędy, a także odmawia modlitwę i odczytuje fragmenty Pisma Świętego.
rozwiń zwiń