Mietek Jurecki : dwa razy w życiu zagrałem osiem koncertów dziennie!

Ostatnia aktualizacja: 12.01.2020 15:05
Jest artystą o niezliczonych talentach. Dał się poznać szerszej publiczności jako basista, gitarzysta, kompozytor, aranżer. W swoim życiu nagrał ponad dwieście płyt oraz brał udział w niezliczonych sesjach nagraniowych. Gościem "Czasu Pogody" był Mietek Jurecki. 
Audio
  • Mietek Jurecki : dwa razy w życiu zagrałem osiem koncertów dziennie! (Czas pogody/Jedynka)
Mietek Jurecki
Mietek JureckiFoto: Wojciech Kusiński/Polskie Radio

Współpracował m.in. z: Zespołem jazzowym Ryszarda Miśka, MSA 1111, Romualdem i Romanem, Spiskiem (współpraca z Haliną Frąckowiak i Krzysztofem Cugowskim), Kwartetem A. Mazura (współpraca z Ireną Santor i Marią Koterbską), Art Flash (współpraca z Małgorzatą Gruszczyńską-Wojnarowicz), Gain, Alex Bandem, Testem, Freak Weberem, Perfectem, Bandą i Wandą, Ewą Bem, Zbigniewem Lewandowskim, Wojciechem Gąssowskim, Stachurskym, Markiem Torzewskim, Zdzisławą Sośnicką, Janem Kaczmarkiem, Tercetem Egzotycznym, Urszulą, Martyną Jakubowicz. Jest jednym z filarów Budki Suflera. 

45 piosenek na 45-lecie pracy artystycznej 

Mietek Jurecki na antenie Polskiego Radia powiedział, że w związku z obchodzonym przez niego 45 leciem pracy artystycznej postanowił wybrać 45 piosenek, które skomponował w trakcie swojej kariery. - Jedną z tych piosenek jest właśnie piosenka z serialu "M jak miłosć". Z tego względu, że jest to moje 45-lecie, wiec ja wszystko zagrałem i wszystko zaśpiewałem na tej płycie. Oczywiście jestem z tego bardzo dumny, bo udało się doprowadzić do czegoś takiego i teraz mamy taki trzypłytowy album - informował muzyk. 

"Solo życia"

 Gość audycji podkreślił, że współpracuje nie tylko z wykonawcami starszego pokolenia oraz ze stara się pomagać młodszym kolegom w ich życiowym muzycznym starcie. - Wymyśliłem taki festiwal "Solo życia". Co roku nagrywałem podkład instrumentalny, do którego każdy młody człowiek mógł napisać utwór solo najlepiej jak potrafi i na dowolnym instrumencie, czyli solo życia - wyjaśnił. - Oni wysyłali nagrania do Lublina, wybieraliśmy najlepszych i później muzycy grali swoje utwory na żywo. Zwycięzcy otrzymywali nagrody pieniężne oraz rzeczowe. Jednak na tym się nie kończyło. Zwycięzcę "holowałem" przez kolejny rok po innych festiwalach i jak miał trochę szczęścia to stawał się członkiem naszej branży muzycznej - dodał. 

Muzyk podczas audycji wspominał czasy, kiedy współpracował z zespołem "Budka Suflera". 

W "Czas pogody" posłuchaliśmy kolejnego utworu na karnawał wybranego przez Kazimierza Kowalskiego i perełek kabaretowych z archiwum Teresy Drozdy. 

***

Tytuł audycjiCzas pogody

Prowadzi: Zbigniew Krajewski

Gość: Mietek Jurecki (muzyk)

Data emisji: 12.01.2020 r. 

Godzina emisji: 10.17

ans 

Czytaj także

Muzyczne fascynacje Kasi Ignatowicz. "Cenię sobie śpiew naturalny"

Ostatnia aktualizacja: 13.10.2019 12:50
Śpiewa o mołdawiańskich stepach i Granadzie, sięga po Tańczące Eurydyki i miejski folklor, a w naszym studiu koncertowym zrobiła furorę jako gość "Kawiarenki Słodkiego Radia Retro". 
rozwiń zwiń

Czytaj także

Mirosław Kalisiewicz: zawsze moją pasją była muzyka

Ostatnia aktualizacja: 10.11.2019 15:00
Mirosław Kalisiewicz - wokalista, kompozytor, autor tekstów, który osiągnął w życiu prywatnym i biznesie tyle, ile chciał. W audycji "Czas pogody" opowiedział o miłości, ludzkich doświadczeniach, przemijaniu, sukcesach i porażkach. 
rozwiń zwiń

Czytaj także

Dancing międzypokoleniowy. "Najgrubsze melanże dla seniorów!"

Ostatnia aktualizacja: 05.01.2020 12:21
Dziadek z wnuczką na parkiecie i to nie w jednym okazjonalnym tańcu, ale przez cały wieczór! Czy osoba młoda z idei dancingu międzypokoleniowego może stworzyć sposób na życie? Jak najbardziej! 
rozwiń zwiń