Pomoc w czasach epidemii. Śląski Telefon dla Seniora "Senior-fon"

Ostatnia aktualizacja: 19.04.2020 11:37
Czas epidemii, izolacji, jest szczególnie trudny dla osób starszych i samotnych. Śląscy seniorzy potrzebujący wsparcia mogą zadzwonić na numer telefonu 32 506 56 40.
Audio
  • Śląski Telefon dla Seniora "Senior-fon" (Czas pogody/Jedynka)
  • Zawsze wierzyłam w to, że w ludziach zwykłych, szarych jest największy potencjał (Czas pogody/Jedynka)
Zdjęcie ilustracyjne
Zdjęcie ilustracyjneFoto: shutterstock.com/Lopolo

Śląski Telefon dla Seniora "Senior-fon" funkcjonuje od poniedziałku do piątku, w godzinach od 8.00 do 18.00. Dyżury przy słuchawce pełnią psychologowie, terapeuci, pedagodzy i pracownicy socjalni Regionalnego Ośrodka Polityki Społecznej. 

"Senior-fon" pełni dwie funkcje: terapeutyczną (wsparcie emocjonalne, psychologiczne, rozmowa wspierająca, pomoc w przełamaniu poczucia osamotnienia, wzmocnienie poczucia bezpieczeństwa) i interwencyjną (za pośrednictwem infolinii seniorzy mogą zgłosić problem - np. poprosić o pomoc w zakupach).

. .

Zawsze wierzyłam w to, że w ludziach zwykłych, szarych jest największy potencjał - zapraszamy także do wysłuchania rozmowy z Małgorzatą Mikołajewską ze Stowarzyszenia Wspierania Środowisk Lokalnych "Aktywne Osiedle".

***

Tytuł audycjiCzas pogody

Prowadził: Zbigniew Krajewski

Gość: Wiesława Mizia (Śląska Rada ds. Seniorów)

Data emisji: 19.04.2020 

Godzina emisji: 10.00-12.00

kk

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

Koronawirus w Polsce. Lekarz: kontrolujmy nasze choroby przewlekłe

Ostatnia aktualizacja: 22.03.2020 13:51
- Apeluję o właściwą kontrolę chorób przewlekłych. Jeżeli macie jakąś chorobę przewlekłą, która jest leczona, jak cukrzyca, nadciśnienie, niewydolność krążenia czy inne, proszę o właściwą kontrolę i przyjmowanie leków zgodnie z zaleceniami lekarzami - apeluje w Programie 1 Polskiego Radia dr Józef Haczyński. 
rozwiń zwiń