Rozpoczęła karierę modelki w wieku 80 lat. Jak to zrobiła?

Ostatnia aktualizacja: 24.05.2020 15:50
Grała u Rybkowskiego, Kondratiuka i Kieślowskiego, a kiedy stuknęła jej osiemdziesiątka, założyła czerwoną sukienkę... i została modelką. - Kiedy szłam pierwszy raz na wybiegu, przypomniała mi się trema z pierwszego spektaklu dyplomowego. Byłam wręcz przerażona - zdradza Helena Norowicz.
Audio
  • Zadebiutowała jako modelka w wieku 80 lat (Jedynka/ Czas pogody)
Helena Norowicz
Helena NorowiczFoto: PAP/Andrzej Rybczyński

Helena Norowicz urodziła się w 1934 roku w Chiłowszczyźnie (obecnie Białoruś), a na deskach teatralnych zadebiutowała w 1959 roku. Była związana z Teatrem Klasycznym w Warszawie i Teatrem Studio w Warszawie. Z kolei przygodę ze szklanym ekranem rozpoczęła od udziału w spektaklach telewizyjnych i serialach. Zagrała m.in. w "Poślizgu", "Czy jest tu panna na wydaniu", "Dekalogu IV", "Na Wspólnej", "Barwach szczęścia" i "Bożym Ciele".

Udało się!

W wieku 80 lat - w efekcie sesji, którą niespodziewanie zorganizowała jej w Teatrze Imka reżyserka i aktorka Aleksandra Popławska - została modelką. Od tego czasu wzięła udział w kampaniach reklamowych polskich marek Bohoboco i Nenukko.

- Kiedy szłam pierwszy raz na wybiegu, przypomniała mi się trema z pierwszego spektaklu dyplomowego. Byłam wręcz przerażona. Dopiero jak zobaczyłam, że ludzie wstają i zaczynają bić mi brawo, poczułam w sobie moc i siłę. W trakcie tego marszu myślałam, że nie dobrnę do końca tej drogi, którą musiałam pokonać. Było to ponad 200 metrów różnych schodów, wejść i zejść. Ale udało się! - opowiada Helena Norowicz.

Trend ze Stanów Zjednoczonych

Zdaniem aktorki, modelki w Polsce już po przekroczeniu 30 lat traktowane są jak osoby w podeszłym wieku. Inaczej jest w Stanach Zjednoczonych.

- Ameryka ma tradycję modelek, które właściwie od samego początku kariery do końca swojego życia pozostają modelkami. Jest tam parę takich osób, które w tej chwili dochodzą do 90 lat i jeszcze mają sesje. U nas prawdopodobnie też to się zmieni, ponieważ w jakiś sposób otworzyłam furtkę w tej dziedzinie - twierdzi Helena Norowicz.

***

Tytuł audycjiCzas pogody

Prowadził: Zbigniew Krajewski

Gość: Helena Norowicz (aktorka, modelka)

Data emisji: 24.05.2020 

Godzina emisji: 10.28

DS

Czytaj także

"Kiedy wiosna buchnie majem...". Z wizytą u Partity

Ostatnia aktualizacja: 17.05.2020 12:00
Każdy z nas zna ten największy wiosenny przebój zespołu Partita. W audycji "Czas pogody" spotkaliśmy się z połową kwartetu, Ludmiłą Zamojską i Andrzejem Frajndtem.
rozwiń zwiń