Andrzej Kuryło: powstaje płyta Andrzej i Andrzej, słowa moje, muzyka Andrzeja Rybińskiego

Ostatnia aktualizacja: 20.06.2021 10:20
Naukowiec, który zaczynał w studenckim Teatrze Kalambur. Spod jego pióra wyszły takie szlagiery jak "Nie przejdziemy do historii", "Muzyka Twoje imię ma", czy "Chcę wyjechać na wieś". Andrzej Kuryło opowiada o swoich planach artystycznych związanych z Andrzejem Rybińskim i z Andrzejem Zielińskim.
Andrzej Kuryło
Andrzej KuryłoFoto: PAP/Stanisław Jakubowski

Andrzje i Eliza_1200.jpg
Andrzej Rybiński: czas relaksu, relaksu to czas...

Andrzej Kuryło opowiada o współpracy z Andrzejem Rybińskim. Liczy, że jeszcze w tym roku ukaże się płyta z piosenkami z jego tekstami w wykonaniu Andrzeja Rybińskiego. - To pierwszy przypadek, że powstaje płyta Andrzej i Andrzej, czyli moje teksty, jego muzyka - zauważa. Do nagrania zostały jeszcze trzy utwory. Gość Programu 1 Polskiego Radia zapewnia, że jak już całość będzie gotowa, to pewnie Andrzej Rybiński podrzuci jakieś dwie piosenki do puszczenia w radiowej Jedynce.


Posłuchaj
18:18 2021_06_20 10_21_18_PR1_czas_pogody.mp3 Andrzej Kuryło o współpracy z Andrzejami Rybińskim i Zielińskim (Czas pogody/Jedynka)

 

Andrzej Kuryło współpracuje też z Andrzejem Zielińskim, jednym z liderów Skaldów. Wspomina, że nawet prowadził koncerty zespołu. - Ale tylko wtedy, kiedy przyjeżdżali do Wrocławia - mówi. Dwa miesiące temu powstała piosenka z muzyką Andrzeja Zielińskiego "Kochajmy muzykę country". Poeta przyznaje, że wpadł na pomysł napisania takiego tekstu, a kiedy słowa były już gotowe, nabrał przekonania, że muzykę powinien napisać Andrzej Zieliński, choć on od dawna, z różnych powodów, już nic nie skomponował. Andrzej Kuryło liczy na dalszą współpracę z Andrzejem Zielińskim. - Myślę, że będziemy z Andrzejem jeszcze coś pisali - mówi.

Eleni - Oficjalny kanał Youtube

Czytaj także:

***

Tytuł audycji: Czas Pogody 

Prowadzi: Zbigniew Krajewski

Data emisji: 20.06.2021 r. 

Godzina emisji: 10.21

ag

Czytaj także

Sławek Wierzcholski i album z utworami Andrzeja Kuryły

Ostatnia aktualizacja: 15.10.2018 16:44
"Kuryło z biegiem lat" to dwupłytowy album zbiegający się z 75. rocznicą urodzin Andrzeja Kuryły. - Te dwie płyty to zaledwie część jego przebojów sprzed lat – mówi Sławek Wierzcholski.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Andrzej Kuryło: zawsze miałem słabość do teatru

Ostatnia aktualizacja: 06.11.2018 16:30
Porzucił wykładanie prawa, gdy dostał propozycję pisania tekstów piosenek. - Doszedłem do wniosku, że chyba tu się nie minę z powołaniem - mówi w audycji "Już taki jestem" Andrzej Kuryło.  
rozwiń zwiń