X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem

Jak referendum we Włoszech wpłynie na Unię Europejską

Ostatnia aktualizacja: 07.12.2016 14:05
Premier Matteo Renzi zapowiedział, że po przegranym referendum poda się do dymisji. Przegrana oznacza ogromne zawirowania na politycznej scenie Włoch, a zdaniem ekspertów to początek końca strefy euro.
Audio
  • Prof. Witold Orlowski i dr Cezary Mech komentują wyniki referendum we Włoszech (Kontra-punkt/Jedynka)
Matteo Renzi
Matteo RenziFoto: PAP/EPA/ALESSANDRO DI MEO

- Z obecnych prognoz wynika, że gdyby były przyspieszone wybory, to może je wygrać populistyczny Ruch Pięciu Gwiazd, który ma w programie wyjście z Unii Europejskiej, a na pewno wystąpienie ze strefy euro - tłumaczył prof.Witold Orłowski

Dr Cezary Mech oceniał, że "Renzi wziął na siebie olbrzymie zadanie". - Ma przeciw sobie całą opozycję, skonfliktował się z różnymi władzami regionalnymi, co wpłynęło na rozmiar tej znaczącej porażki. Europa przeżywa deficyt demokracji. Najprawdopodobniej Renzi nie będzie premierem technicznym, a rządy przejmie minister finansów i zmieniona zostanie ordynacja wyborcza na bardziej proporcjonalną - przewidywał dr Mech.

Czy Renzi odejdzie, czy będzie rząd tymczasowy, jak instytucje finansowe odbierają wynik referendum, czy będzie trzecia fala kryzysu w Europie i czy rozpadnie się strefa euro? O tym w nagraniu audycji.

***

Tytuł audycji: "Kontara- punkt"

Prowadzi: Grzegorz Ślubowski

Goście: dr Cezary Mech (b. wiceminister finansów),  prof. Witold Orłowski (rektor Akademii Vistula, członek Narodowej Rady Rozwoju)

Data emisji: 5.12.2016 r.

Godzina emisji: 21.10

ab/mg

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

Grecki parlament zgodził się na pakiet pomocowy. Ateny zaciągają ogromny dług

Ostatnia aktualizacja: 14.08.2015 12:25
Grecki parlament po całonocnych obradach przyjął kolejny, trzeci pakiet reform oszczędnościowych, którego domagali się wierzyciele. Przegłosowanie pakietu było jednym z warunków porozumienia z Unią Europejską w sprawie nowej pożyczki w wysokości około 85 miliardów euro.
rozwiń zwiń