X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem

Donald Trump wygrał wybory dzięki Rosji?

Ostatnia aktualizacja: 13.12.2016 12:01
Według raportu CIA, do którego dotarli amerykańscy dziennikarze, Rosja miała duży wpływ na wybory w USA. - Wydaje mi się, że także w czasach zimnej wojny ZSRR starał się wywierać wpływ na politykę amerykańską i w ogóle państw zachodnich - mówi prof. Marek Cichocki z Centrum Europejskiego Natolin.
Audio
  • Prof. Marek Cichocki i dr Olaf Osica o wpływie Rosji na wynik wyborów prezydenckich w USA i kontrolowaniu technologii przez Zachód (Kontra-punkt/Jedynka)
Donald Trump
Donald TrumpFoto: Albin Lohr-Jones/PAP/DPA

Gość radiowej Jedynki zaznacza, że w tej chwili trudno ocenić skalę wpływu Rosji na ostatnie wybory prezydenckie w USA. - Nie wydaje mi się jednak, żeby można było postawić taką tezę, że Donald Trump wygrał z powodu wpływu Rosji. W tej sprawie śmieszy mnie natomiast trochę to, że tym faktem podniecają się dziś w USA głównie te środowiska, które jeszcze do niedawna były gotowe uważać Juliana Asange'a i Edwarda Snowdena za bohaterów internetowego świata. Przecież było wiadomo, że oni odgrywają pewną rolę, która jest w dużym stopniu reżyserowana w Rosji - podkreśla prof. Marek Cichocki.

Dr Olaf Osica z Polityki Insight uważa z kolei, że najnowsze doniesienia z USA to przejaw szerszego problemu, jakim jest pytanie, czy jesteśmy w stanie kontrolować technologię. - Te wszystkie ataki hakerskie, wycieki maili to historie niby nienowe, ale po raz pierwszy pojawiają się w kontekście politycznym, wyborczym. To duży obszar niepewności i lęku, czy Zachód, który stworzył tę technologię, jest w stanie ją kontrolować - przekonuje ekspert.

Jak goście audycji oceniają kandydaturę Rexa Tillersona na sekretarza stanu USA, dowiesz się z nagrania.

***

Tytuł audycji: "Kontra- punkt"

Prowadzi: Grzegorz Ślubowski

Goście: prof. Marek Cichocki (Centrum Europejskie Natolin, Colegium Civitas) i dr Olaf Osica (Polityka Insight)

Data emisji: 5.12.2016

Godzina emisji: 21.10

pg/mg

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

Szef OSW: Rosja gra strachem, to strategia szaleńca

Ostatnia aktualizacja: 31.10.2016 19:52
Wszystkie ustępstwa Zachodu wobec Rosji – oznaczają ciąg dalszy roszczeń. Traktowane są nie jako gest dobrej woli, a dowód słabości – powiedział dyrektor Ośrodka Studiów Wschodnich Adam Eberhardt w Jedynce.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Czy Rosja zwiększa swoje wpływy w Europie?

Ostatnia aktualizacja: 29.11.2016 11:51
Politycy, którzy ulegli kremlowskiej narracji – ideowej lub cywilizacyjnej – odgrywają coraz większą rolę od Bułgarii i Mołdawii aż po Francję i Wielką Brytanię.
rozwiń zwiń