X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem

"Przeciągnięcie Białorusi na stronę Zachodu jest niemożliwe"

Ostatnia aktualizacja: 04.04.2017 13:01
- Aleksander Łukaszenka od lat prowadzi grę, w której usiłuje utrzymać jakiś element balansu między Rosją a Zachodem i na tej podstawie coś dla siebie wytargować – mówi Agnieszka Romaszewska-Guzy, dyrektor telewizji Biełsat.
Audio
  • Agnieszka Romaszewska-Guzy i Witold Jurasz o sytuacji na Białorusi (Kontra-punkt/Jedynka)
Владимир Путин и Александр Лукашенко Foto: DMITRI LOVETSKY/PAP/EPA

Gość radiowej Jedynki podkreśla, że między bajki należy włożyć opinie o niezależności prezydenta Białorusi Aleksandra Łukaszenki od Rosji. - On jest i zawsze był zależny od Kremla. Może tylko najwyżej, co jakiś czas, umacniać swoją władzę pokazując, że jednak zdoła wytargować coś od Putina - przekonuje Agnieszka Romaszewska-Guzy.

Zdaniem Witolda Jurasza z Ośrodka Analiz Strategicznych, relacje Zachodu - w tym Polski - z Białorusią przypominają sinusoidę. - Najpierw następuje odmrażanie relacji z Mińskiem, następnie odwrót od liberalizacji, represje w tej czy innej skali i zamrażanie relacji. Problem polega na tym, że my tę sinusoidę przerobiliśmy już kilka razy, i za każdym razem popełniamy dokładnie te same błędy. To jednak nie znaczy, że z Aleksandrem Łukaszenką nie należy grać - zauważa ekspert.

Jaką więc przyjąć strategię wobec Białorusi? Czy poniedziałkowy zamach terrorystyczny w Petersburgu, który zbiegł się w czasie ze spotkaniem Putin-Łukaszenka w tym właśnie mieście, będzie miał jakieś znaczenie dla stosunków rosyjsko-białoruskich? O tym w nagraniu audycji.

***

Tytuł audycji: Kontra-punkt

Prowadzi: Grzegorz Ślubowski

Goście: Agnieszka Romaszewska-Guzy (dyrektor telewizji Biełsat), Witold Jurasz (Ośrodek Analiz Strategicznych)

Data emisji: 3.04.2017

Godzina emisji: 21.10

pg/ab


Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

"Społeczeństwo zainteresowane jest tym, aby władza się zmieniała"

Ostatnia aktualizacja: 31.03.2017 19:35
Władze czują się zagrożone wszelką niezależną działalnością społeczną. Może tu chodzić o cokolwiek - powiedział rosyjski obrońca praw człowieka Aleksander Podrabinek w wywiadzie wyemitowanym w audycji "Więcej świata".
rozwiń zwiń

Czytaj także

Putin podaje rękę Łukaszence. Spór naftowo-gazowy zażegnany

Ostatnia aktualizacja: 03.04.2017 21:59
O rozwiązaniu wszelkich spornych kwestii dotyczących ropy i gazu w relacjach z Białorusią poinformował w poniedziałek prezydent Rosji Władimir Putin po zakończeniu rozmów z białoruskim prezydentem Alaksandrem Łukaszenką w Petersburgu.
rozwiń zwiń