X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem

Czy na świecie trwa energetyczna rewolucja?

Ostatnia aktualizacja: 16.05.2017 12:08
- Jesteśmy na etapie przemieszania różnych technologii: starego węgla, który znamy, ale też bardzo nowego podejścia do odnawialnych źródeł energii - mówi Karolina Baca-Pogorzelska z "Dziennika Gazety Prawnej".
Audio
  • Karolina Baca-Pogorzelska i Marcin Roszkowski o zmianach w rynku energetycznym (Kontra-punkt/Jedynka)
Polskie Górnictwo Naftowe i Gazownictwo spodziewa się, że do końca kwietnia będzie wiadomo, kiedy mogą zapaść postanowienia w sprawie arbitrażu PGNiG-Gazprom.
Polskie Górnictwo Naftowe i Gazownictwo spodziewa się, że do końca kwietnia będzie wiadomo, kiedy mogą zapaść postanowienia w sprawie arbitrażu PGNiG-Gazprom. Foto: Pixabay

Jak zwraca uwagę dziennikarka, szuka się również nowych rozwiązań dla wykorzystania węgla. Jako przykład podaje list intencyjny między grupą Tauron a grupą Azoty. - Dotyczy on budowy pierwszej w Polsce instalacji zgazowania węgla na powierzchni w celu wytworzenia w ten sposób gazu, który będzie wykorzystywany w przemyśle chemicznym - przypomina Baca-Pogorzelska.

Według Marcina Roszkowskiego z Instytutu Jagiellońskego zmiany, które zachodzą w energetyce są możliwe z dwóch powodów. - Spadają koszty magazynowania energii oraz koszty źródeł odnawialnych. Główny problem związany z tymi ostatnimi polega jednak na tym, że muszą być one bilansowane - podkreśla ekspert.

Jak zmienia się rynek surowców energetycznych we współczesnym świecie? O tym w nagraniu audycji.

***

Tytuł audycji: Kontra-punkt

Prowadzi: Grzegorz Ślubowski

Goście: Karolina Baca-Pogorzelska ("Dziennik Gazeta Prawna"), Marcin Roszkowski (Instytut Jagielloński, serwis BiznesAlert.pl)

Data emisji: 15.05.2017

Godzina emisji: 21.09

pg/zi


Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

Ścieki i glony jako źródło energii. "Potrzebujemy nowych rozwiązań"

Ostatnia aktualizacja: 08.05.2017 22:10
Zamiast czyścić ścieki, polscy naukowcy robią z nich energię i szukają nowych zastosowań dla glonów. - Prowadzimy innowacyjne badania, które w dłuższej perspektywie mogą bardzo odmienić nasze życie - mówi dr hab. inż. Marcin Zieliński z Katedry Inżynierii Środowiska Uniwersytetu Warmińsko-Mazurskiego.
rozwiń zwiń