X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem

"By w Rosji coś się zadziało, potrzeba więcej wysiłku niż gdzie indziej"

Ostatnia aktualizacja: 06.06.2017 12:20
- Rosja jest takim obszarem, gdzie zjawisko entropii działa ze znacznie większą intensywnością i siłą w porównaniu z resztą globu - mówi Piotr Skwieciński, autor książki "Kompleks Rosji".
Audio
  • Piotr Skwieciński o stosunkach polsko-rosyjskich i współczesnej Rosji (Kontra-punkt/Jedynka)
Kreml
KremlFoto: Maks Ershov/Shutterstock.com

Jak tłumaczy gość radiowej Jedynki, "żeby w Rosji zadziały się jakieś rzeczy, potrzeba znacznie więcej wysiłku niż gdzie indziej". Twierdzi on, że gdy zauważa się tę cechę, to trochę inaczej zaczyna się patrzeć na historię Rosji, a w pewnym stopniu również na jej współczesną sytuację. - Chodzi mi o to, że z tym zjawiskiem spotykali się kolejni rządzący. Każdy z nich musiał sobie urobić ręce po łokcie nie po to, żeby było lepiej, tylko żeby się nie rozpadło. W Rosji walczy się z entropią - tłumaczy Piotr Skwieciński.

Książka "Kompleks Rosji" składa się z artykułów, które jej autor publikował na przestrzeni kilku lat w różnych tytułach prasowych. - Zaliczam się do ludzi, dla których Rosja nigdy nie będzie obojętna. Przy czym może to oznaczać, że ją np. znienawidzę. Wydaje mi się jednak, że w sensie intelektualnym panuję nad tą skłonnością - podkreśla Piotr Skwieciński.

Czy osłabienie Rosji leży w interesie Zachodu, dowiesz się z nagrania audycji.

***

Tytuł audycji: Kontra-punkt

Prowadzi: Grzegorz Ślubowski

Gość: Piotr Skwieciński (autor książki "Kompleks Rosji", publicysta tygodnika "W sieci")

Data emisji: 5.06.2017

Godzina emisji: 21.08

pg/zi

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

Maciej Jastrzębski: Rosja nie robi nic w kwestii poprawy relacji z Polską

Ostatnia aktualizacja: 10.04.2017 20:36
W stosunkach polsko-rosyjskich jest dużo chęci, ale brakuje konkretnych działań - powiedział na antenie Jedynki korespondent Polskiego Radia w Moskwie Maciej Jastrzębski. Ekspert ds. międzynarodowych Jarosław Guzy dodał, że przyczyną impasu we wzajemnych relacjach może być zwrot Rosji w stronę imperializmu.
rozwiń zwiń