"Nie można przyzwyczaić się do cierpienia dziecka"

Ostatnia aktualizacja: 05.12.2017 12:58
Urszula Chrapeć jest pielęgniarką w Centrum Zdrowia Dziecka. Swoim podopiecznym zapewnia jednak nie tylko opiekę medyczną, ale daje im także całe swoje serce.
Audio
  • "Nie można przyzwyczaić się do cierpienia dziecka" (Życia rysy/Jedynka)
zdjęcie ilustracyjne
zdjęcie ilustracyjneFoto: thanongsuk harakunno/shutterstock.com

Urszula Chrapeć od 15 lat pracuje w Klinice Pediatrii Żywienia i Chorób Metabolicznych, gdzie - jak sama zaznacza - trafiają dzieci z całej Polski. - Nie można przyzwyczaić się do cierpienia dziecka, ale nie można też się na nim skupiać. Trzeba nieść miłość, troskę i pomóc, jak tylko się da - podkreśla gość audycji "Życia Rysy".

W mieszkaniu pielęgniarki matczyne ciepło znajdowało już wiele porzuconych, chorych dzieci. Zabierała je ze szpitala do swojego domu chociaż na święta czy kilkudniowe wakacje. Jedno z nich zostało u niej na dłużej - 3-letni Hubert, który już ponad dwa lata czekał w Centrum Zdrowia Dziecka na dom.

- Poproszono mnie, żebym została opiekunem prawnym Huberta, więc się zgodziłam. Rodzice biologiczni bardzo kochają chłopca, ale zrzekli się praw rodzicielskich, gdyż są niewydolni wychowawczo. Poprosili o znalezienie rodziny, która da radę zająć się dzieckiem. Matka nadal pisze do niego wzruszające listy - mówi gość Jedynki.

Urszula Chrapeć od 2015 roku szuka domu dla 3-latka. - Nawet kiedy znalazła się jakaś rodzina, która rozpoczynała proces kwalifikacji, ostatecznie rezygnowała - podkreśla. Bali się jego choroby?

- Hubert od czasu, kiedy jest w domu bardzo szybko nadrabia, goni rówieśników. Potrzebuje przestrzeni do rozwoju, miłości, troski i totalnej akceptacji. Skrzydła rozwinął, kiedy otworzyłam mu całe moje serce - mówi pielęgniarka.

Chłopiec nadal czeka na dom. Na mamę, tatę...

Czy Urszula Chrapeć myślała kiedykolwiek, żeby Hubert został z nią zawsze? Aby poznać odpowiedź na to pytanie zapraszamy do wysłuchania całej rozmowy. Zapraszamy też na Facebook'ową stronę chłopca "Mały Hubert szuka domu", gdzie można śledzić jego postępy i pomóc mu w znalezieniu nowego domu.

***

Tytuł audycji: Życia rysy w paśmie Twarzą w twarz

Prowadzi: Agata Puścikowska

Gość: Urszula Chrapeć (pielęgniarka w Centrum Zdrowia Dziecka)

Data emisji: 4.12.2017

Godzina emisji: 20.16

kh/kk

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak
Zobacz także

Czytaj także

Walka o życie dziecka i lek za 1,5 mln zł

Ostatnia aktualizacja: 10.01.2017 13:00
- Wczoraj Pawełek napisał postanowienie noworoczne, że nauczy się jeździć na rowerze. Wzruszyłam się przy tym, bo to tak, jakbym ja powiedziała, że w tym roku będę mieć 1,8 m wzrostu - mówi Anna Kalicka-Nycz, mama 8-latka chorego na dystrofię mięśniową Duchenne'a.
rozwiń zwiń