Nigdy nie jest za późno na odbicie się od dna

Ostatnia aktualizacja: 23.01.2018 14:08
Pił, ćpał, bił i nienawidził. Młodość Piotra Plichty była przepełniona przemocą. Przez kilka lat staczał się, a do zagłady był tylko jeden krok.
Audio
  • Nigdy nie jest za późno na odbicie się od dna (Życia rysy/Jedynka)
Piotr Poison777 Plichta
Piotr Poison777 PlichtaFoto: YouTube/Muzyka przy Kawie - odc. II

- Jako nastolatek starałem się znaleźć swoje miejsce i wylądowałem tam, gdzie towarzyszyli mi koledzy, którzy byli pseudokibicami, kibicami, skinheadami i będąc w tym towarzystwie zacząłem krakać, jak oni - mówi w audycji "Życia rysy" Piotr Plichta. - W ciągu tygodnia potrafiłem bić się 10 razy, potem zaczęły się włamania do rożnych miejsc tylko po to, żeby coś porozwalać czy zdewastować. Szukałem wrażeń - dodaje.

Gdy poczuł, że jego życie nie ma sensu, postanowił popełnić samobójstwo. Na szczęście ratunek przyszedł w samą porę...

- Tej nocy, kiedy chciałem to zrobić, zawołałem pierwszy raz tak szczerze do Boga. Zrobiłem wtedy pierwszy krok wiary. Powiedziałem wówczas: "Jezu, jeżeli naprawdę istniejesz, to oddaję Tobie moje życie. Zrób z nim co chcesz, jeżeli potrafisz to je napraw". Wtedy coś się wydarzyło we mnie - wspomina rozmówca Agaty Puścikowskiej.

Zapraszamy do wysłuchania całej rozmowy z Piotrem Plichtą - znanym jako Poison - który dziś tworzy muzykę rap, jest szczęśliwym mężem i ojcem. Spotyka się też z młodymi ludźmi, by ostrzegać ich przed narkotykami i nienawiścią. Wydaje też debiutancką płytę. Słowa piosenek to jego życie: opis przejścia od zła i ciemności, do życia.

***

Tytuł audycji: Życia rysy w paśmie Twarzą w twarz

Prowadzi: Agata Puścikowska

Gość: Piotr Plichta (znany jako Poison)

Data emisji: 22.01.2018

Godzina emisji: 20.12

kh/ag


Czytaj także

Piotr Kowalczyk, czyli Tau. Nawrócony raper

Ostatnia aktualizacja: 20.12.2017 12:23
Piotr Kowalczyk przez wiele lat uwikłany był w okultyzm i nałogi. Potem przeżył nawrócenie, a dziś przez swoją twórczość promuje najważniejsze jego zdaniem wartości: miłość, prawdę, piękno i wolność.
rozwiń zwiń

Czytaj także

"Malując świętych mam wrażenie, że moja ręka jest prowadzona"

Ostatnia aktualizacja: 09.01.2018 14:00
- Wierzę w obcowanie śwętych. Wierzę w ich obecność w moim codziennym życiu. Myślę, że to z tego też może wynikać jakoś - powiedziała w radiowej Jedynce Julitta Biały.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Alkohol, przemoc, niedowartościowanie. Z upadku można się podnieść

Ostatnia aktualizacja: 10.01.2018 11:59
Rekonstruować rząd jest zdecydowanie łatwiej, niż zrekonstruować człowieka. Czy jest możliwe powstanie ze śmierci do pełnego życia? W czerwcu 2017 roku 22-letni Bartek Krakowiak wyruszył w niecodzienną podróż: pieszo z Warszawy do Mediugorje (ponad 1300 kilometrów). Opowiada, co skłoniło go do tej podróży.
rozwiń zwiń