Dyrygentka, która otwiera serca dzieci

Ostatnia aktualizacja: 30.01.2018 12:56
- Kiedy muzyka przenika każdą część mojego ciała, kiedy dotyka mnie od stóp aż po czubek głowy, wtedy czuję się szczęśliwa i spełniona - mówi w audycji "Życia rysy" Anna Bednarska.
Audio
  • Dyrygentka, która otwiera serca dzieci (Życia rysy/Jedynka)
Zdjęcie ilustracyjne
Zdjęcie ilustracyjneFoto: Shutterstock.com

Chór dziecięcy i młodzieżowy Alla Polacca działa przy Teatrze Wielkim - Operze Narodowej od kilkudziesięciu lat. Założyła go Sabina Włodarska - wybitny pedagog i dyrygent dziecięcych zespołów muzycznych. W 2014r. nowym dyrektorem artystycznym i dyrygentem chóru została Anna Bednarska.  Chór liczy blisko 200 młodych entuzjastów muzyki, którzy koncertują w kilku grupach wiekowych, czerpiąc radość ze wspólnego muzykowania.

- Podczas przesłuchań staram się, żeby dzieci się dobrze bawiły, ale jednocześnie je edukuję. Tak naprawdę nie zawsze sprawdzam skalę głosu i czy dziecko ładnie śpiewa, bo wiem, że dzieci, które nie potrafią śpiewać są w stanie po kilku miesiącach zacząć wydobywać z siebie naprawdę ładne dźwięki - mówi w radiowej Jedynce Anna Bednarska.

Zdaniem gościa Jedynki, "dzieci łagodnieją wykonując muzykę". - Otwierają się. Są w stanie "przemielić" swoje emocje i wydawać je na zewnątrz śpiewając. Dzieci przychodząc do nas po całym dniu szkoły, stresów, nagle mogą coś wypuścić z siebie. Mogą się wyluzować, potupać i jeszcze wydać przy tym jakiś piękny dźwięk. To je otwiera - podkreśla rozmówczyni Agaty Puścikowskiej.

Jak zaczęła przygoda Anny Bednarskiej ze śpiewem? Czy marzyła kiedykolwiek o karierze wokalnej? Zapraszamy do wysłuchania całej rozmowy.

***

Tytuł audycji: Życia rysy w paśmie Twarzą w twarz

Prowadzi: Agata Puścikowska

Gość: Anna Bednarska (dyrygent i dyrektor artystyczny chóru Alla Pollaca)

Data emisji: 29.01.2018

Godzina emisji: 20.09

kh


Czytaj także

Piotr Kowalczyk, czyli Tau. Nawrócony raper

Ostatnia aktualizacja: 20.12.2017 12:23
Piotr Kowalczyk przez wiele lat uwikłany był w okultyzm i nałogi. Potem przeżył nawrócenie, a dziś przez swoją twórczość promuje najważniejsze jego zdaniem wartości: miłość, prawdę, piękno i wolność.
rozwiń zwiń

Czytaj także

"Malując świętych mam wrażenie, że moja ręka jest prowadzona"

Ostatnia aktualizacja: 09.01.2018 14:00
- Wierzę w obcowanie śwętych. Wierzę w ich obecność w moim codziennym życiu. Myślę, że to z tego też może wynikać jakoś - powiedziała w radiowej Jedynce Julitta Biały.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Alkohol, przemoc, niedowartościowanie. Z upadku można się podnieść

Ostatnia aktualizacja: 10.01.2018 11:59
Rekonstruować rząd jest zdecydowanie łatwiej, niż zrekonstruować człowieka. Czy jest możliwe powstanie ze śmierci do pełnego życia? W czerwcu 2017 roku 22-letni Bartek Krakowiak wyruszył w niecodzienną podróż: pieszo z Warszawy do Mediugorje (ponad 1300 kilometrów). Opowiada, co skłoniło go do tej podróży.
rozwiń zwiń