X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem

Dyrygentka, która otwiera serca dzieci

Ostatnia aktualizacja: 30.01.2018 12:56
- Kiedy muzyka przenika każdą część mojego ciała, kiedy dotyka mnie od stóp aż po czubek głowy, wtedy czuję się szczęśliwa i spełniona - mówi w audycji "Życia rysy" Anna Bednarska.
Audio
  • Dyrygentka, która otwiera serca dzieci (Życia rysy/Jedynka)
Zdjęcie ilustracyjne
Zdjęcie ilustracyjneFoto: Shutterstock.com

Chór dziecięcy i młodzieżowy Alla Polacca działa przy Teatrze Wielkim - Operze Narodowej od kilkudziesięciu lat. Założyła go Sabina Włodarska - wybitny pedagog i dyrygent dziecięcych zespołów muzycznych. W 2014r. nowym dyrektorem artystycznym i dyrygentem chóru została Anna Bednarska.  Chór liczy blisko 200 młodych entuzjastów muzyki, którzy koncertują w kilku grupach wiekowych, czerpiąc radość ze wspólnego muzykowania.

- Podczas przesłuchań staram się, żeby dzieci się dobrze bawiły, ale jednocześnie je edukuję. Tak naprawdę nie zawsze sprawdzam skalę głosu i czy dziecko ładnie śpiewa, bo wiem, że dzieci, które nie potrafią śpiewać są w stanie po kilku miesiącach zacząć wydobywać z siebie naprawdę ładne dźwięki - mówi w radiowej Jedynce Anna Bednarska.

Zdaniem gościa Jedynki, "dzieci łagodnieją wykonując muzykę". - Otwierają się. Są w stanie "przemielić" swoje emocje i wydawać je na zewnątrz śpiewając. Dzieci przychodząc do nas po całym dniu szkoły, stresów, nagle mogą coś wypuścić z siebie. Mogą się wyluzować, potupać i jeszcze wydać przy tym jakiś piękny dźwięk. To je otwiera - podkreśla rozmówczyni Agaty Puścikowskiej.

Jak zaczęła przygoda Anny Bednarskiej ze śpiewem? Czy marzyła kiedykolwiek o karierze wokalnej? Zapraszamy do wysłuchania całej rozmowy.

***

Tytuł audycji: Życia rysy w paśmie Twarzą w twarz

Prowadzi: Agata Puścikowska

Gość: Anna Bednarska (dyrygent i dyrektor artystyczny chóru Alla Pollaca)

Data emisji: 29.01.2018

Godzina emisji: 20.09

kh


Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

Piotr Kowalczyk, czyli Tau. Nawrócony raper

Ostatnia aktualizacja: 20.12.2017 12:23
Piotr Kowalczyk przez wiele lat uwikłany był w okultyzm i nałogi. Potem przeżył nawrócenie, a dziś przez swoją twórczość promuje najważniejsze jego zdaniem wartości: miłość, prawdę, piękno i wolność.
rozwiń zwiń

Czytaj także

"Malując świętych mam wrażenie, że moja ręka jest prowadzona"

Ostatnia aktualizacja: 09.01.2018 14:00
- Wierzę w obcowanie śwętych. Wierzę w ich obecność w moim codziennym życiu. Myślę, że to z tego też może wynikać jakoś - powiedziała w radiowej Jedynce Julitta Biały.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Alkohol, przemoc, niedowartościowanie. Z upadku można się podnieść

Ostatnia aktualizacja: 10.01.2018 11:59
Rekonstruować rząd jest zdecydowanie łatwiej, niż zrekonstruować człowieka. Czy jest możliwe powstanie ze śmierci do pełnego życia? W czerwcu 2017 roku 22-letni Bartek Krakowiak wyruszył w niecodzienną podróż: pieszo z Warszawy do Mediugorje (ponad 1300 kilometrów). Opowiada, co skłoniło go do tej podróży.
rozwiń zwiń