Paweł Woliński: porażki są błogosławione

Ostatnia aktualizacja: 01.05.2018 11:00
Paweł Woliński jeszcze na studiach rozpoczął karierę biznesową. - W biznesie doświadczyłem wszystkiego. I obfitowałem, i bankrutowałem - mówi. I przyznaje, że w którymś momencie taka kariera przestała go satysfakcjonować. Dziś jako dyrektor organizacji Citizen Go zajmuje się sprawami społecznymi.
Audio
  • Paweł Woliński o swojej działalności społecznej (Życia rysy/Jedynka)
Paweł Woliński
Paweł WolińskiFoto: PAP/Rafał Guz

Gość audycji podkreśla, że dzięki wielu doświadczeniom zawodowym ma więcej spokoju i dystansu do zarządzania w organizacjach społecznych.

- Kiedy w 2010 roku zaczynaliśmy fundację Mamy i Taty, której byłem współtwórcą, mieliśmy bardzo ambitny cel, żeby wystartować 10 kwietnia. Kiedy już w marcu okazało się, że ten termin jest nierealny, miałem do siebie bardzo dużo pretensji. Przyszedłem jako zawodowiec i tego nie dowiozłem. W sobotę rano zrozumiałem, dlaczego. Gdyby udało się 10 kwietnia rozpocząć to, co planowaliśmy, nikt by o tym nie przeczytał - argumentuje Paweł Woliński. - Uważam też, że porażki są błogosławione. Bo sukces mówi ci: "robisz dobrze, nic nie musisz zmieniać". A porażka to motor do rozwoju - dodaje.

Opowiada też o swojej działalności na rzecz wprowadzenia Karty Dużej Rodziny oraz wyjaśnia, czy zajmuje się organizacja Citizen Go działająca głównie w internecie.

***

Tytuł audycji: Życia rysy w paśmie Twarzą w twarz

Prowadzi: Agata Puścikowska

Gość: Paweł Woliński (dyrektor Citizen Go)

Data emisji: 1.05.2018

Godzina emisji: 20.10

mg/kul