X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem

Paulina Gruszecka: mimo wszystko, jest fantastycznie

Ostatnia aktualizacja: 12.06.2018 11:37
Śpiewała od dzieciństwa. W wieku pięciu lat chciała zostać śpiewaczką operową. Będąc w szkole średniej, wiedziała, że przyszłość chce związać z muzyką. Dziś w duszy gra jej głównie jazz, o czym mieli okazję przekonać się widzowie, podczas tegoroczngo 55. Krajowego Festiwalu Piosenki Polskiej w Opolu. Kim jest Paulina Gruszecka?
Audio
  • Rozmowa z wokalistką Pauliną Gruszecką (Życia rysy/Jedynka)
Scena Alternatywna Opole 2016
Scena Alternatywna Opole 2016Foto: TVP/PAP/Ireneusz Sobieszczuk

- Wychowałam się w domu, w którym rodzice, wspierali moje pasje. Myślę, że to właśnie mama rozpaliła we mnie ten płomień i miłość do muzyki. Miałam poczucie wolności wewnętrznej i wyrozumiałą rodzinę - wspomina Paulina Gruszecka.

Dziś jako dojrzała wokalistka odkrywa na nowo swoją muzyczną drogę. Po kilkuletniej przerwie w śpiewaniu, artystka powróciła na scenę i zdążyła już podbić serca opolskiej publiczności. Paulina Gruszecka zmierzyła się z utworem, przetłumaczonym przez Wojciecha Młynarskiego "Jest fantastycznie". Piosenka przyniosła szczęście wokalistce podczas Festiwalu Zaczarowanej Piosenki w Krakowie, który wygrała. - Broniłam się przed tym konkursem rękami i nogami. Spotkałam znajomych, którzy za wszelką cenę próbowali mnie namówić do udziału w nim. Odważyłam się i to była chyba najlepsza decyzja w moim życiu. Dalej wszystko potoczyło się bardzo szybko. To była lawina dobrych wydarzeń - dodaje.

Festiwal Zaczarowanej Piosenki to ogólnopolski konkurs dla uzdolnionych wokalnie osób niepełnosprawnych, organizowany we współpracy z Fundacją Anny Dymnej "Mimo wszystko". Wygrana na festiwalu, zagwarantowała wokalistce występ w Opolu. - Dla mnie to było spełnienie marzeń. Mam jeszcze w sobie taką adrenalinę. Jak schodziłam ze sceny, byłam bliska płaczu, ze szczęścia. Serce mocniej biło - wspomina.

Jak wyglądały przygotowania do występu w Opolu i dlaczego wokalistka zaśpiewała utwór "Jest fantastycznie"? Z jaką chorobą na co dzień zmaga się Paulina Gruszecka? Co ją pasjonuje? Więcej w nagraniu audycji.

***

Tytuł audycji: Życia rysy w paśmie Twarzą w twarz

Prowadzi: Agata Puścikowska

Gość: Paulina Gruszecka (wokalista)

Data emisji: 11.06.2018

Godzina emisji: 20.14

kb/abi

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

Halina Frąckowiak zaśpiewa dla Zbigniewa Wodeckiego

Ostatnia aktualizacja: 04.06.2018 18:53
Artystka świętuje 55 lat obecności na scenie. Żartuje, że urodziła się 10 kwietnia 1947 roku w Poznaniu, zaś 10 kwietnia 1963 roku, również w Poznaniu, urodziła się na scenie. - I przyjęłam, że to jest jednoznaczna data moich urodzin, dlatego mam 55 lat - mówi piosenkarka.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Startuje festiwal w Opolu. Jedynka jest już na miejscu

Ostatnia aktualizacja: 08.06.2018 16:00
Dziś (8 czerwca) zaczyna się Krajowy Festiwal Polskiej Piosenki. "Muzyczna Jedynka" nadawała z plenerowego studia w Opolu, a przed naszymi mikrofonami pojawili się artyści, których usłyszycie podczas festiwalu.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Sentymentalna podróż do początków festiwalu w Opolu

Ostatnia aktualizacja: 10.06.2018 14:00
W Opolu trwa 55. Krajowy Festiwal Polskiej Piosenki, a w "Czasie pogody" przybliżaliśmy historię festiwalu i łączyliśmy się z naszymi wysłanniczkami – Marią Szabłowską i Anną Will.
rozwiń zwiń