X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem

Koziegłowy. Świąteczno-choinkowe zagłębie Polski

Ostatnia aktualizacja: 10.12.2016 14:34
- Istnieje coś takiego jak "moda choinkowa". 10 lat temu były tylko choinki foliowe, teraz wchodzą na rynek choinki polietylenowe, które do złudzenia przypominają żywe drzewka - tłumaczyła Justyna Gil z koziegłowskich zakładów produkujących sztuczne choinki.
Audio
  • Justyna Gil o produkcji sztucznych choinek (Jedyne takie miejsce/Jedynka)
  • Renata Garleja o festiwalu "Z kopyta", Marcin Musiał zaprasza na ranczo (Jedyna takie miejsce/Jedynka
  • Józefa Barbara Kimla i Roman Noszczyk o rękodziele z drzewa osikowego (Jedyne takie miejsce/Jedynka)
  • Bożena Kolasa kierownik biblioteki publicznej (Jedyne takie miejsce/Jedynka)
  • Leonard Jagoda o historii herbu miasta (Jedyne takiej miejsce/Jedynka)
  • Burmistrz Jacek Ślęczka i Panie z Koła Gospodyń Wiejskich o atrakcjach turystycznych miasta i regionu (Jedyne takie miejsce/Jedynka)
Roman Czejarek na koziegłowskim rynku
Roman Czejarek na koziegłowskim rynku Foto: Roman Czejarek/PR

Miasto słynie z produkcji choinek i ozdób świątecznych. - Nasze choinki kupuje cały świat - chwaliła się Justyna Gil.

Specjalnością regionu są też konie. - Od dwóch lat w Gniazdowie organizowany jest Festiwal Miłośników Koni i Muzyki "Z kopyta". - Oprócz części artystycznej jest parada konnicy w strojach historycznych, bieg uliczny dla dzieci i młodzieży, międzynarodowa wystawa psów rasowych,  parada pojazdów off-roadowych, konkurs w stylu country, konkurs na "menu z kopyta" - wyliczała Renata Garleja, dyrektor Miejsko-Gminnego Ośrodka Pormocji Kultury.

Do rancza Rosochacz i na Międzygminny Szlak Konny zapraszał Marcin Musiał, właściciel rancza.

Józefa Barbara Kimla - wytwórczyni rękodzieła, opisywała tradycje wyrobów z koziegłowskiego łyka. Panie z Koła Gospodyń Wiejskich kultywują tradycję tworzenia z wiórów drzewa osikowego m.in. kwiatów, figurek, ozdób bożonarodzeniowych i wielkanocnych.

Roman Noszczyk - założyciel firmy Osikowa Dolina, produkującej wyroby z wiórów osikowych, mówił o tym, dlaczego zdecydował się zainwestować w regionalne dziedzictwo kulturowe.

Bożena Kolasa, kierownik biblioteki publicznej, zapraszała na różne aktywności i zajęcia dla dzieci, młodzieży oraz osób starszych, które organizuje jej placówka. Słuchaliśmy także występu wokalnego Koła Gospodyń Wiejskich.

Jakie potrawy przygotowywane są na konkurs "Menu z kopyta" i dlaczego przydrożna tablica z bliskiej Koziogłowom wsi regularnie ginie?

Więcej w nagraniu audycji.

***

Tytuł audycji: "Jedyne takie miejsce"

Prowadzi: Roman Czejarek

Goście: Justyna Gil (zakład produkcji choinek), Renata Garleja (dyrektor Miejsko-Gminnego Ośrodka Promocji Kultury), Marcin Musiał (właściciel rancza), Józefa Barbara Kimla (wytwórczyni rękodzieła, członkinii Koła Gospodyń Wiejskich), Roman Noszczyk (założyciel firmy Osikowa Dolina), Bożena Kolasa (kierownik biblioteki publicznej), Leonard Jagoda (autor książki Kozieglowy i wolna wieś Gniazdów"), Jacek Ślęczka (burmistrz miasta Koziegłowy)

Data emisji: 10.12.2016 r.

Godzina emisji: 9.20

ab/mg

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

Łęczyca - miasto Boruty, zabytków, sportu i muzyki

Ostatnia aktualizacja: 15.10.2016 11:55
- Diabeł Boruta jest jeden, ale widywany i przedstawiany w bardzo wielu postaciach. Najpopularniejsza to Boruta-szlachcic - wyjaśniała kustosz łęczyckiego muzeum, Anna Dłużewska-Sobczak
rozwiń zwiń

Czytaj także

Jedziemy na solny szlak do Bochni!

Ostatnia aktualizacja: 28.10.2016 11:15
W najbliższej audycji odwiedzimy Kopalnię Soli w Bochni oraz przemierzymy Bocheński Szlak Solny - rowerowy i pieszy.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Szydłowiec - miasto na kamieniu

Ostatnia aktualizacja: 26.11.2016 12:06
Kiedy na szydłowieckim zamku straszy biała dama, co można znaleźć w wykutych w piaskowcowej skale tunelach, skąd się wzięła nazwa miasta i kto kupił Szydłowiec na aukcji? - tajemnice Szydłowca rozszyfrowywali Monika Tarka-Kilen i Robert Kilen.
rozwiń zwiń